Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir
Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir Admin
Bu içerik 493 kez okundu.

 

Kalp insan vücudunda hareketin başladığı organdır. Yapılan araştırmalar sonucu günümüzde ölüm sebeplerinin ilk sırasında hala kalp krizi vardır. Kalp ve damar hastalıklarının önlenebilir olmasının yanı sıra her geçen gün bu alanda yeni uygulamaların geliştirilmesi ile farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Ülkemizde sıklıkla görülen kalp hastalıkları; koroner arter hastalığı, damar tıkanması, aort anevrizması gibi ciddi hastalıklardır. Kalp hastalıklarında uygulanan yöntemler ise; bypass ameliyatı, kalp kapak ameliyatı, anjiyo ve koltuk altı kalp ameliyatlarıdır.

Koltuk altı kalp ameliyatı; önceki yıllarda açık kalp ameliyatı şeklinde uygulanan yöntemin koltuk altından küçük bir kesi açılarak gerçekleştirilmesi yöntemidir. Böylece; hastanın kaburgası kesilmemekte ve iyileşme süreci kısalmaktadır. Koltuk altı kalp ameliyatının hem doktor hem de hasta için oldukça konforlu olması son yılar bu uygulamanın tercih edilmesini sağlamıştır.

Koltuk altı kalp ameliyatı; her yaştan ve cinsiyetten insana uygulanabilmektedir. Sıklıkla kalp kapak uygulamalarında ve doğumsal olarak kalbin delik olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda;

  • Aort kapak ameliyatı
  • Triküspik kapak ameliyatı
  • Mitral kapak ameliyatı
  • Şeker hastalarının kalp ameliyatlarında
  • Fazla kilolu olan hastaların kalp ameliyatlarında
  • Kalp tümörü bulunan hastalarda
  • Daha önce açık kalp ameliyatı geçirmiş hastalarda uygulanabilmektedir.

Koltuk altı kalp ameliyatı; koltuk altından yaklaşık 7 – 8 cm kesi açılarak kaburgaların arasından kalbe ulaşılması ile yapılmaktadır. Herhangi bir kemik kesme işlemi gerçekleştirilmediği için hasta konforlu bir şekilde iyileşme sürecini yaşayabilmektedir ve daha sonraki yaşamında hareketlerini kısıtlamasına gerek olmamaktadır.

Detaylı bilgi için : http://www.drmustafaguler.com/

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı