takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var

Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var

My Money, insanların paralarını nasıl harcadıklarına ve bazen yapmak zorunda oldukları zor kararlara bakan bir dizidir. Burada, İsviçre'den Maura Hannon bir hafta boyunca yaptığı harcamaları kaydediyor ve tasarruf için ipuçları paylaşıyor.

Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var Admin
Bu içerik 6590 kez okundu.

 

Maura 47 yaşında. Kocası Martin ve üç çocuğu Helena, 14, Flynn, 12 ve Dylan, 11 ile yaşıyor. 15 yıl önce Avustralya'dan İsviçre'ye taşınan bir İrlandalı-Avustralyalı. Alman ve Fransız iki dilli Biel / Bienne şehrinde kendi iletişim hizmetleri işini yürütmektedir.

Son zamanlarda başka bir My Money blog yazarı, Nijerya'daki Somi Ifeh ile Dünya İş Raporu'nda kafa kafaya gitti, Maura'nın bu hafta parasını ne hakkında konuştuğunu duymak için dinleyin.

Evin sonuncusuyum ve otobüsü havuza indiriyorum. Biletimi, başka bir İsviçre imtiyazıyla birlikte gelecekteki fiyat dengelemeleriyle birlikte kullanacak olan bir uygulama ile satın alıyorum, bu yüzden tüm toplu taşıma araçlarını yarı fiyatına satın alıyorum. Maliyet: CHF [İsviçre Frangı] 2.30, (2.35 $, 1.80 £).

Benim için en iyi anlaşma, yüzme sınıflarını 12 yaşından itibaren satın almaktır, çünkü süreleri dolmaz ve değişen çalışma haftama göre birkaç farklı sınıf süresine girebilirim. Maliyet: CHF159

İşleri bitirdikten sonra eve otobüsle giderim ve haftalık Pazar aşçımda yaptığım öğle yemeğini yerim. Maliyet: CHF2,30

Okul çocukları normalde iki saat boyunca öğle yemeği için eve gelirler, ancak bugün kimse evde değildir. Helena onun için yaptığım öğle yemeğini alıyor çünkü isteğe bağlı bir İtalyanca dersi var. Dylan Pazartesi, Salı ve Cuma günleri sıcak okul yemeği yiyor. Flynn engelli ve pazartesiden perşembeye kadar okulundaki bir dairede uyuyor. Erkekler için aylık olarak faturalandırılıyoruz.

Evden çalışıyorum, ev yapımı sebze çorbasıyla gitmek için taze çeşit ekmek yapıyorum ve sonra orkestra provalarıma gidiyorum. Fransızca öğrenmeye yardımcı olmak için, öğrenmenin daha yavaş bir yolu olan ama bana göre 100 CHF / yıl maliyeti olduğu için sınıflardan daha ucuz ve daha eğlenceli olan Fransızca konuşan bir orkestrada oynuyorum.

Toplam harcama: 166,60 CHF (167,15 $; 127,95 £)

Öğle yemeğinden önce bir müşteri projesi göndermeye kararlıydım - bu da beni biraz geç çalıştırdı! Bugün öğle yemeği için Helena ve kasabadaki ofisimdeki diğer dört kızla tanıştım. Birlikte yiyoruz ve sonra onlara İngilizce öğretiyorum. Ebeveynleri dönemlik öğle ve ders masrafları için faturalandırıyorum. Fırın beni aylık olarak faturalandırıyor.

Normalde bir Salı günü ofise yürürüm, ama geç kaldığım için araba sürdüm ve park için ödeme yapmak zorunda kaldım. CHF4.00

Saat 16: 00'da Dylan'ı Münchenbuchsee adlı bir kasabada 25 dakika uzaklıktaki buz hokeyi eğitimine götürüyorum. Mahallede olduğum için, bir çiftlik tedarik mağazasında en ucuz olduğunu bildiğim birkaç ürünü satın alma fırsatını kullanıyorum. CHF 37.20

Gıda maliyetleri bizim en büyük giderlerimizden biridir ve ben yardımcı olmak için menü planlama uygulaması Pepperplate kullanın. Haftada bir büyük alışveriş yapıyoruz ve daha sonra hafta boyunca alışveriş yapmaya en az devam etmeye çalışıyorum. Uygulama, dürtü alımını azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda gıda israfını azaltır. Ama ekmek ve yumurta dışındayız ve yarın öğle yemeğine tatlı getirmem gerekiyor. Bunları eve giderken yerel süpermarkette alıyorum. CHF9.30 .

Toplam harcama: 50,50 CHF (51,59 $; 39,49 £)

Sabah yine evden çalıştım. Çocuklar okulu bitirdiğinde öğle yemeği için bir arkadaşımızın evine gittik. Burada dil öğrenmek gerçekten önemlidir ve bir yıldan fazla bir süredir Helena, Dylan ve ben birlikte yemek yemek ve öğrenmek için Çarşamba günü öğle yemeği için Fransızca konuşan bir aileyle görüşüyoruz. İsviçre'deki okul çocukları hiçbir zaman Çarşamba öğleden sonraları okula gitmezler, bu nedenle birlikte yemek yiyoruz ve öğle yemeğinden sonra konuşuyoruz, oyun oynuyoruz ve çocuklar yeni kelimeler öğreniyorlar. Maliyet: paylaşılan öğle yemeği maliyetleri / ücretsiz dil dersleri .

Öğleden sonra geri kalanı, çocukları spora gidip gelmek, okul çalışması, keman uygulaması, ev işi ve yemek pişirme konusunda yardımcı olmak için harcıyor. Akşam yemeği için çorba artıklarını makarna sosu yapmak için ekstra domates salçası ile karıştırıyorum.

Toplam harcama: 0,00 CHF (0,00 TL; 0,00 TL)

Elektrik maliyetleri yaşadığımız yerde 20:00 ile 08:00 arasında yarıya iner, bu nedenle çamaşır makinesini ve bulaşık makinesini bir gece çalıştırmaya çalışırız. Her ikisinin de sabah ilk işten çıkarılması gerekiyor.

Sabah tekrar evden çalıştım ve çocuklar bugün öğle yemeği için eve geldiler. Çocuklar pizza seviyorum ve buzdolabında peynir ve sebzelerin son bit kadar kullanır.

Perşembe akşamları 18:30 ile 20:00 saatleri arasında, kocam ve ben birlikte 90 dakika çocuk ve işsiz var! Yerel bir barda buluşmak için bir Perşembe günü birlikte bir içki içmek için bir ritüel yaptık. Bir bira, bir kadeh şarap ve humus küçük bir tencere ve paylaşmak için üç dilim ekmek sipariş. Toplam maliyet 18,50 CHF idi , ancak burada yuvarlanması normal, bu yüzden düz bir CHF20 ödedim .

Toplam harcama: 20 CHF (20,44 $; 15,65 £)

Flynn bugün eve geliyor. Bir dizi kronik sindirim sorunu var ve glüten ve süt içermeyen, sarımsak, soğan ve brokoli gibi bazı sebzeler de dahil olmak üzere çok kısıtlı bir diyete sahip. Bugün yemeklerinin çoğunu hafta sonu için alıp hazırlamaya çalışıyorum. Kemikleri bir tavuk stoğu yapmak için kullandığım için genellikle birkaç öğün için bütün bir tavuk alırım.

Çoğunlukla Pazartesi akşamları büyük bir Pazar aşçısından sonra çorba içtik. Ama bugün evde yiyecek konusunda ciddi bir şekilde düşüküz, bu yüzden bir dükkan yapmak zorunda kalacağım. Menü planlama uygulamasını kullanarak önümüzdeki hafta yemek menüsü hazırlamaya başlamak için bir saat kadar sürüyor.

Bugün haftalık dükkanı yapmak için zamanım olmayacak çünkü Flynn'in otobüsle eve gelmesiyle 17: 00-18: 00 saatleri arasında evde olmak zorundayım. Bu öğleden sonra Dylan'ın Biel'de buz hokeyi eğitimi var ve komplekste bir süpermarket var, bu yüzden onu erken getiriyorum ve akşam yemeği için birkaç şey almak için süpermarkete giriyorum.

Kıyma ve fırın kızartması satın çocuklar akşam yemeği için ev yapımı hamburger ve cips istedi. Flynn için glutensiz ekmek de dahil olmak üzere kahvaltıda yoğurt, yumurta ve ekmek alıyorum - ve Cuma günü olduğu için bazı patates cipsi.

Flynn için bütün bir tavuğu pişirmek için zamanım bitti, bu yüzden dondurulmuş bir tavuk paketini dondurucudan çıkarıyorum ve patateslerin sonunu patates kızartması yapmak için kullanıyorum.

Toplam harcama: 59,10 CHF (20,44 $; 46,26 £)

Helena ve Martin spor etkinlikleri için erken ayrılıyorlar ve Flynn, Dylan ve ben kahvaltıdan sonra birkaç ayak işlerini yürütmek için şehir merkezine yürüyoruz, ama daha çok Flynn'i uzun bir yürüyüşe çıkarmak için bir bahane olarak. Kuaförlük hizmetleri burada oldukça pahalıdır, bu yüzden fiyatlar için en rekabetçi olan bir kozmetik mağazasında benim için bazı saç boyası satın alıyorum.

Ayrıca burada kullanmak için kupon tutuyorum ve 8,95 CHF ödemek yerine 5,35 CHF ödüyorum . Bugün Flynn'in saçlarını da kestim. Flynn saçlarını kesmekten hoşlanmıyor ve küçükken birkaç kötü deneyimin ardından kendime nasıl yapılacağını öğrettim. Çok zaman alıyor ve bazen vardiyalarda yapmak zorundasınız, ama şimdi biraz daha bakımlı görünüyor.

Bütün aile şehirde buluşmak ve herkes açlıktan ölen gibi öğle yemeği için bir şeyler kapmak için küçük bir süpermarkete ördek. Çocuklar gnocchi ve napoletana sos var ve Martin ve ben bu sabah taze geldi biber midye seviyorum. Çorbayı yapmak için bir kavanoz passata ve biraz soğan aldım. Toplam maliyet 22,20 CHF

Süpermarket bu öğleden sonra gerçekten meşgul ve toplu gıda alışveriş en az benim en sevdiğim işleri biridir. Menü planlama uygulamasını sevmemin nedenlerinden biri, süreci mümkün olduğunca verimli hale getirmek için bölüm tarafından sipariş edilen bir alışveriş listesi oluşturabilmemdir. Alışveriş yaparken, telefonumdaki listeden öğeleri işaretliyorum.

Alışverişin toplam maliyeti 241.80 CHF artı otopark için 90 cm'dir .

Toplam harcama: 270,25 CHF (276,17 $; 211,48 £)

Dylan başka bir ailenin buz hokeyi maçı için bu sabah erken saatte alınır. Zaman taahhüdü yoğun olabileceğinden eğitimi paylaşıyor ve sürüşü başka bir aileyle eşleştiriyoruz. Martin bu hafta yurtdışında çalışacak, böylece Flynn ve ben onu tren istasyonuna bıraktık.

Flynn yüzmeyi çok seviyor ve ben ve ben birlikte sıcak bir mineral banyosuna gidiyoruz. Giriş normal bir havuzdan daha pahalı olmasına rağmen, oldukça düzenli gitmemizin iki nedeni vardır. İlk önce su sıcaklığı çok sıcaktır, bu da Flynn için çok hızlı soğuduğunda önemlidir. İkinci banyolar engelli insanlar için iyi hitap ve onun bakıcı olarak ben CHF38 , sadece onun için maliyeti 16,00 CHF bir yetişkin için giriş ödemek zorunda değilsiniz .

Birkaç saat sonra, çocuklar ve ben sessiz bir öğleden sonra birlikte bir film izliyor, yemek yapıyor ve keman pratiği yapıyoruz. Kar yağmaya başlar, bu yüzden parka gideriz ve kardaki salıncaklarda ve slaytlarda oynarken güzel zaman geçiririz.

Bir hafta boyunca yemek hazırlamaya yardımcı olmak için dün alışverişten bir çok ürün pişirdim - yarın tekrar başlamaya hazır.

Toplam harcama: 16,00 CHF (16,35 $; 12,52 £)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi