takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
 Klon Dinner Lady E Likit Nasıl Anlaşılır?

Klon Dinner Lady E Likit Nasıl Anlaşılır?

Klon Dinner Lady E Likit Nasıl Anlaşılır?
Klon Dinner Lady E Likit Nasıl Anlaşılır? Harun antepli
Bu içerik 926 kez okundu.

 

Her pazarın - piyasanın kötü niyetli kişileri mensupları bulunur. Bu durum elektronik sigara ve e-likit satan site ve satıcılar için de geçerli. Sahte - klon e sigara ve e-likit satan kötü niyetli satıcıların yeni hedefi ise son yıllarda popüler olan Dinner Lady Lemon Tart. Peki Klon Dinner Lady e-likit nasıl anlaşılır? Sahte Dinner Lady Lemon Tart e-likit içeriklerini nasıl tanıyabilir ve bu likitlerden uzak durabilirsiniz?

 

Neden Sahte Dinner Lady E-Likitler Bu Kadar Fazla?

 

Elektronik sigara dünyasında sahte e-sigara ve e-likit ürünlerine daha önceden de aşinayız. İlk olarak sahte One Hit Wonder e-likitlerle karşılaştık. Sitemiz elektroniksigarashop.info’da sahte - klon One Hit Wonder e-likitleri nasıl tanıyabileceğinize dair bir içerik kaleme aldık ve sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Peki kötü niyetli e-sigara tedarikçileri neden  bu tip premium e-likit içeriklerinin sahtelerini üretmeye çalışıyorlar? Neden sahte Dinner Lady - One Hit Wonder E-likitler bu kadar fazla bulunuyor?

 

Bunun en önemli nedeni arz - talep dengesi ve kur farkı. Kötü niyetli satıcılar marka değeri yüksek, çok satılan veya çok satıldığını düşündükleri premium e-likit içeriklerinin sahtelerini üretmekte ve satmakta bir sakınca görmüyorlar. Böylece kur farkından dolayı normalde çok daha yüksek bir fiyattan satılacak olan premium e-likit içeriklerinin sahtelerini daha orjinal fiyatı ile aynı veya biraz daha azına satarak yüksek kâr elde ediyorlar.

 

Klon Dinner Lady Nasıl Anlaşılır?

 

Aslında sahte e-likit içeriklerini anlamanın yolları hemen her e-likit içeriği için geçerli. Yani markalar - aromalar değişse de sahte bir e-likit içeriğini tanımanın yolları hemen hemen aynı ve bu durum ülkemizde - yurt dışında değişmiyor. İsterseniz sahte - klon e-likit nasıl anlaşılır sorunun cevabını her e-likit içeriği için vermeye çalışalım.

 

Özellikle yüksek fiyatlı bir premium e-likit içeriği almak istediğinizde sizler için neredeyse bir refleks haline gelmesi gereken birkaç şeyden söz edelim. Yüksek fiyatlı bir premium likit almak istediğinizde yapmanız gereken ilk şey, yabancı sitelerden ve premium likit üreticisinin resmi web sayfasından o likit hakkında öğrenebileceğiniz tüm ayrıntıları öğrenmek. Buna almayı düşündüğünüz premium likitin şişe tipi, şişe boyutu, aroma bileşiği, PG - VG oranı, nikotin oranı, logo ve amblemi gibi o likiti benzersiz kılan özellikler olsun.

 

Sahte Dinner Lady veya Klon diğer likit içerikleri… Bu tip sahte ürünleri anlamanın en iyi yollarından bir tanesi özellikle üretici firmanın resmi web sayfasından premium likit ürününün fiyatını öğrenmek olacaktır. Eğer bu refleksi edinirseniz, tedarikçinin satış sayfasından dahi satılan premium likit içeriklerinin sahte veya klon olup - olmadığını anlayabilirsiniz. Satın almak istediğiniz premium likit içeriğinin;


 

> Şişesine Ve Şişe Tipine,

> Logosuna - Amblemine,

> PG - VG Oranına / Aromasına,

> Premium Likitin Hangi Nikotin Değerleri Arasında Üretildiğine,

 

Ve en önemlisi de fiyatına dikkat edin. Eğer almayı düşündüğünüz premium likit ile orjinal web sayfasındaki fiyatlar arasında yüksek bir uçurum varsa büyük ihtimalle satın almayı düşündüğünüz premium likit sahtedir.

 

Sahte E-Likit Ürünlerinde İstisnalar…

 

Bazı orijinal premium e-likit ürünlerinin fiyatları çok yüksek olabiliyor. Bu durumda bazı tedarikçiler bazen çok pahalı orijinal premium e-likit içeriklerini küçük şişelere bölüp o şekilde de satabiliyorlar. Böylelikle hem satıcı hem de müşteriler bu alışverişten kârlı çıkabiliyorlar.

 

Sahte Dinner Lady veya klon e-likit içerikleri ile ilgili bir başka istisna da bu likit içeriklerinin son kullanma tarihi ile ilgili. Genellikle tedarikçiler son kullanma tarihi geçmeye yakın olan e-likitleri ellerinden hemen çıkarmak için damping ve indirime gidebiliyorlar. Yani her fiyat farkı bulunan premium e-likit için sahte veya klon yakıştırması yapmak yanlış olabilir.

 

Sahte Dinner Lady Veya Diğer Sahte E-Likitleri  Anlamak İçin Neden Dediklerimizi Yapmalısınız?

 

Özellikle pahalı premium e-likit üreticilerinin resmi web sayfaları e-likitlerin yüksek çözünürlüklü resimleri ile doludur. Buna ek olarak üreticiler genellikle taklit edilmesi çok zor olan amblem ve logolar kullanırlar. Örneğin Nasty Juice, logosundan şişesine kadar taklit edilmesi son derece zor premium e-likit üreticilerinin başında gelir. Firmaların bunu yapmasının nedeni taklit olaylarının önüne geçmektir.

 

Orijinal premium likitin PG - VG oranına dikkat etmelisiniz. Çünkü, sahte ürünlerde bu oranları tutturamadıklarında bu durum kendisini hemen belli eder. Bunun için e-likit içeriklerindeki PG - VG konusuna biraz daha eğilelim.

 

Elektronik sigara likiti içeriklerinin üretiminde kullanılan propilen gliserol ve vejeteryan gliserol içeriklerinin kendilerine has özellikleri vardır. Örneğin PG olarak temsil edilen propilen gliserol, e-likitlere akışkanlık verir. Buna ek olarak PG, e-likit buharının genizde sigaraya benzer bir his uyandırmasına neden olur. PG oranı yüksek olan sahte premium likit bu durumda siz onu e-sigaranızın tankına doldurduğunuz anda hava kanallarından akacaktır.

 

Orijinal e-likit içeriğinin nikotin değerlerine de dikkat edin. Pek çok site, her likiti her nikotin değerinde üretmezler. Örneğin 0 mg - 12 mg arasında nikotin ile üretilen bir e-likiti size 18 mg nikotin ile sitesine koyan bir tedarikçi büyük ihtimalle size ya sahte ya da tarihi geçecek bir e-likit satmaya çalışmaktadır.

 

Tarihi Geçmiş E-Likitler Hakkında…

 

Premium veya standart - normal e-likit içerikleri… Bir e-likit için en tehlikeli durum o likitin şişesinin açılmış veya güneş ışığı altında bekletilmiş olmasıdır. Eğer o e-likitin şişesi açılmamışsa son kullanma tarihinin geçmiş olması sadece elektronik sigara likiti içeriğinin aromasının karakteristik özelliğinin kaybolması ya da değişmesi anlamına gelir. Yani son kullanma tarihini biraz aşmış olsa da bir e-likit güvenle içilebilir. Ancak son kullanma tarihi çok geçmiş bir e-likit içeriğini kullanıp - kullanmamak tamamen sizin elinizde olan bir şeydir. Tarihi geçmiş e-likit, aroma kaybına uğramış e-likit anlamına gelmektedir. Bu durum, kapağı açılmamış e-likit içerikleri için bir sorun meydana getirmez ancak aroma kaybına neden olduğu için bazen kullanıcılar şikayetçi olabiliyor.

 

E-likit içeriklerinin şişelerinin açılıp - açılmaması önemli bir konudur. Çünkü e-likit içeriklerinin oksijen ile teması likitin okside olmasına neden olmaktadır. Bu da oksijenle temas eden bir elektronik sigara likiti içeriğinin içindeki maddelerin zararlı partikül ve kimyasallar meydana getirmesi anlamına gelmektedir.

 

Sahte Premium Likitleri Anlamak İçin Orjinal Premium Likiti Elde Edebilirsiniz

 

Klon Dinner Lady e-likit içeriklerini anlamak için yapabileceğiniz şeylerden bir tanesi de özellikle pahalı olan likitleri yurt dışından sipariş etmek ve orijinal likit içerikleri ile spiariş verdiğiniz likiti karşlıaştırmak. Peki tamamen orjinal olan e-likit içeriklerini nasıl alacaksınız? Bunun en garanti yöntemlerinden bir tanesi yurt dışındaki bağlantılarınızı kullanarak ürünleri bir şekilde ülkemize sokmaktır. Yurt dışından sipariş vermek ve e-likitin ülkemizdeki gümrüklere takılmadan ülkeye girmesini beklerseniz büyük oranda yanılabilirsiniz.

 

Tarihi Geçmiş Veya Sahte Dinner Lady Kullanırsanız Ne Olur?

 

Kapağı açılmamış tarihi geçmiş bir Dinner Lady kullanırsanız bir sorun yaşamazsınız. Çünkü bu durumda sadece aroma lezzetinden biraz kayıp yaşarsınız. Buna karşın kapağı açılmış ve tarihi geçmiş bir e-likitin aroma kaybı yaşaması söz konusudur. Ancak aynı şeyi klon Dinner Lady veya diğer sahte e-likit içerikleri için söyleyemeyiz. Çünkü kapağı açılmış olan sahte - klon e-likit içerikleri toksik - zehirli madde üretmeye başlarlar ve bu kullanıcılar için büyük bir sorun olabilir. Aynı durum kapağı açılmış - tarihi geçmiş e-likit içerikleri için de söyleyebiliriz.

 

Dinner Lady e-likit içeriklerinde üretim ve son kullanma tarihi likit şişesinin etiketinin hemen yanındadır. Eğer sahip olduğunuz e-likit içeriklerinde son kullanma tarihi likit şişesinin başka bir kısmındaysa büyük ihtimalle sahte bir Dinner Lady kullanıyorsunuz demektir.

 

Sahte Dinner Lady’ yi Anlamak İçin Orijinalini Nasıl Alabilirsiniz?

 

Bunun için yapmanız gereken Dinner Lady’ nin resmi web sayfasından bir adet orjinal ürün sipariş etmektir. Eğer aradaki kur farkı ve likitin gümrükte takılması riskinden endişe ediyorsanız yurt dışı seyahatleriniz sırasında bunu yapabilirsiniz. Aynı şekilde yurt dışına çıkan bir arkadaş veya akrabanızdan da aynı şeyi yapmasını isteytebilirsiniz. Bu, orijinal liklit elde etmenin kolay bir yoludur çünkü bildiğiniz gibi yabancı ülkelerde e-likit ve e-sigara satışı yasak değildir. “Vape - Shop”           olarak bilinen dükkanlar her türlü ürünü bulabileceğiniz yerlerin başında gelir. Orijinal ürünü alarak sipariş ettiğiniz ve klon Dinner Lady olduğunu düşündüğünüz ürünü karşılaştırabilirsiniz.


Sahte Dinner Lady Kullanmak Sakıncalı Mıdır?

 

Sahte Dinner Lady veya klon başka bir premium e-likit içeriği kullanmak sizler için sakıncalı olabilir. Bunun nedeni sahte Dinner Lady üretiminde genellikle standartlara yeterince uyulmamasıdır. Bu durum likit içeriğinde zehirli kimyasalların oluşmasına neden olabilir. Buna ek olarak sahte Dinner Lady büyük ihtimalle orijinalinin fiyatına satılacaktır ve sizin bütçeniz için büyük sorun olacaktır. Bu yüzden klon Dinner Lady - sahte Dinner Lady ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

 

E-Likit Kullanımı İle İlgili Birkaç Küçük Not Daha…

 

Dinner Lady Lemon Tart veya diğer pek çok premium e-likit içeriği renkli şişe ve logolara sahiptirler. Bu da e-likit içeriklerini özellikle çocuklar için cazibeli kılar. Bu, aslında bir e-sigara kullanıcısının karşılaştığı en büyük sağlık risklerinden bir tanesidir. Çünkü markası veya PG - VG değeri ne olursa olsun bir e-likitin direkt olarak bir çcouk tarafından içilmesi sonucu ölümle sonuçlanacak facialara neden olabilir. Bu yüzden e-likitlerinizi özellikle küçük çcouklardan uzak tutun ve çevrenizde e-sigara kullanan - kullanmayı düşünen 18 yaşından küçük kimseler varsa onları da uyarın.

 

E-likitlerin nasıl saklanacakları önemli bir konu. Aslında dikkat etmeniz gereken birkaç hassas nokta dışında yapmanız gerekenler çok değil. Peki e-likitlerinizi nasıl saklamalısınız? Bunun için likit şişelerinin kapağını açık bırakmayın ve e-likitlerinizi (özellikle şeffaf bir şişeye sahip olanları) güneş ışığından uzak tutmaya özen gösterin.

 

Hepinize bol buharlı, yoğun aromalı günler dileriz!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı