Kızlık Zarı Dikimi ve Labioplasti Uygulamaları Artıyor

Kızlık Zarı Dikimi ve Labioplasti Uygulamaları Artıyor
Kızlık Zarı Dikimi ve Labioplasti Uygulamaları Artıyor Admin
Bu içerik 433 kez okundu.

 

Yeni nesil teknolojinin tıp alanında özellikle de estetik uygulamalarda kullanılması ile birlikte kadın genital bölge uygulamalarına ilgi de artış gösteriyor. Kadının özgüveninin artması ve cinsel yaşamında kendini daha iyi hissetmesi amacıyla en sık gerçekleştirilen iki uygulama; kızlık zarı dikimi (himenoplasti) ve dış genital bölgede yer alan küçük dudakların şekillendirmesi olan labioplasti uygulamalarıdır.

Kızlık zarı dikiminden söz etmeden önce kızlık zarının fizyolojik ve sosyolojik önemini vurgulamak gerekiyor. Kızlık zarının fizyolojik açıdan kadına yararı henüz kanıtlanmamıştır ancak sosyolojik açıdan bekaret simgesi sayılması ile büyük önem verilmektedir. Kızlık zarının ilk cinsel deneyim sırasında deforme olarak bozulması ile kanaması bekaretin bozulması anlamına gelmektedir. Bu nedenle bekarete önem veren birçok toplumda evliliğin ilk gecesinde kızlık zarının bozulup kanaması beklenmektedir. Bu toplumlarda kadınlar cinsel yaşamlarını gizli bir şekilde yaşamak zorunda kalmakta ve evlilik öncesinde kızlık zarı dikimi uygulamasına başvurmaktadır. Kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olarak iki yöntemle uygulanabilmektedir. Kadının ihtiyacına göre gerçekleştirilen bu uygulama sürecinde; hasta mahremiyetine de özen gösterilmektedir.

Öte yandan labioplasti uygulaması ise vajinal estetik alanına girmektedir. Yapısal olarak ya da fazla cinsel ilişkiye girmenin sonunca şekil bozukluğuna uğrayan genital bölgeye uygulanan laboplasti uygulaması; 18 yaş üzerindeki kadınlara uygulanabilmektedir. Hastanın durumuna göre genel ya da lokal anestezi uygulaması altında 1 saat sürmektedir. Eriyen dikiş kullanılması ile iyileşme süreci konforlu bir şekilde atlatılmaktadır. Ameliyat sonrasında ağrı, ağrı kesicilerle kontrol altına alınmaktadır. Ankara labioplasti uygulamasının gerçekleştirildiği birçok klinik ve sağlık merkezinin bulunduğu bir bölgedir. Gerek labioplasti gerekse kızlık zarı dikimi uygulamaları alanında uzman kişiler tarafından; hijyen konusunda donanımlı kliniklerde yapılmalıdır.

Detaylı bilgi için : http://www.ankarakadindogumcu.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı