Kış Aylarında Yaz Tatili Yapmak Mümkün

​Kış mevsiminin yağışlı havasını soluduğumuz, şemsiye, atkı, eldiven, bere olmadan adım atamadığımız bu günlerde yaz havasının hasretini yaşıyoruz.

Kış Aylarında Yaz Tatili Yapmak Mümkün
Kış Aylarında Yaz Tatili Yapmak Mümkün zgtanitim
Bu içerik 270 kez okundu.

Kış mevsiminin yağışlı havasını soluduğumuz, şemsiye, atkı, eldiven, bere olmadan adım atamadığımız bu günlerde yaz havasının hasretini yaşıyoruz. Her ne kadar kış mevsiminde olsak da bu durum sıcak denizlerden, kumsallardan mahrum kalacağımız anlamına gelmiyor. Kış mevsiminde yazı yaşamak isteyenler için güneşi hiç eksik olmayan ülkeleri derledik. Üstelik bu ülkelere rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Hemen hemen birçok ülke Türkiye’ye vize uygulamıyor ya da 30 günlük bir vize imkânı sunuyor.

Küba

Atlantik Okyanusu, Meksika Körfezi ve Karayip Denizi’nin birleştiği noktada yer alan ada ülkesi Küba, İlginç kültürel zenginliklerin barındığı bir yaz ülkesi. Karayiplerin en kalabalık ülkesi Küba, en güzel zamanlarını Ekim-Mayıs ayları arasında geçirmekte. Yarı tropik bir iklime sahip olan Küba, mevsimler arası sıcaklık farkı azdır. Hemen her mevsim yağış olasılığı olsa da bu durum sizin seyahatiniz için bir engel değil. Karayipler’in yaz havasını deniz, kum, güneş ile doyasıya yaşamanın yanında başkent Havana’n sokaklarında gezerek mevsimin her anını yaşayabilirsiniz.

Başkent Havana başta olmak üzere; Varadero, Trinidad, Santa Clara, Cienfuegos, Remedios. Ülkenin en önemli şehirleridir. Bu güzel ada ülkesi Küba’nın hem ülkemize olan uzaklığı hem de ülke içi ulaşımı göz önünde bulundurduğunuzda minimum 10 günlük bir seyahat planı yapmanız yeterli olacak.

Barbados

Venezüella’nın doğusunda, Güney Amerika kıtasına bitişik bir konumdadır olan Barbados, coğrafi konumunun avantajıyla her mevsim güneşin kendini gösterdiği bir ülkedir. Yaza dair bütün beklentileri karşılayan ülke, berrak denizi, ince kumsalı ile eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor. Resmi dili İngilizce olan Barbados, özellikle Avrupalı turistlerin yaz tatili için uğrak noktalarından. Aralık-Mayıs ayları Barbados’ta tatil yapmak için en uygun tarihler. Bu tarihler genelde yağışsız ve sıcak bir havanın hâkim olduğu dönemler. Gece hayatı ve festivalleri ile oldukça ilgi çeken Barbados, eğlenceli bir yaz tatili sunuyor.

Maldivler

Hint Okyanusu’nda yer alan Maldivler, 1000 mercan adasından oluşmaktadır. 765 km uzunluğa ve 130 km genişliğe sahip olan, “Cennet Adaları” diye tabir edilen Maldiv Adaları doğa harikası bir Asya ülkesidir. Etrafına su sporlarının oldukça gelişmiş olduğu adacıklarda, Banana, Jet ski, Kano gibi sporları yapabilirsiniz. 644 km uzunlukta sahil şeridi bulunan Maldivler ’de tropikal iklim hâkimdir.  Ortalama sıcaklık 28 derecedir. Nadir görülen yağışlar dışında Kasım-Mayıs ayları arasında genellikle kuru ve sıcak bir hava hâkim.

BAE – Abu Dabi

Basra Körfezi’nin kıyı şeridinde olan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi, dünyanın en ihtişamlı ve lüksün son derece yüksek olduğu bir başkenttir. Şehirde oteller deniz kıyısında konumlanmıştır. Egzotik bir havaya sahip olmasıyla beraber şehir içi ulaşımıyla da kendinden söz ettiren Abu Dabi, denizin, kumun, güneşin ve eşsiz doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir şehir. Sadece tatile yönelik bir şehir olmayan Abu Dabi’de alış veriş yapmanız mümkün. Arap Emirlikleri popüler destinasyonlara 1 saat uzaklıkta yer almaktadır.

Avustralya

Güney yarım kürede, Okyanusya kıtasında yer alan bir ada ülkesidir Avustralya. Yeni Zelenda ve Papua Yeni Gine’ye komşu olan ada ülkesi, Hint Okyanus’u ve Büyük Okyanus arasında uzanmaktadır. En büyük ve en ihtişamlı şehri ve aynı zamanda ülkenin başkenti olan Sydney, ada ülkesinin cazibe merkezi konumundadır. Ülke arazisi yaylalar, uçsuz bucaksız düzlükler ve ovalardan oluşmaktadır. Kanguru gibi egzotik hayvanların yanı sıra uzun ve geniş sahil şeritleri ve koyları ile oldukça ilgi uyandırmaktadır. Aralık, Ocak ve Şubat ayları ülkenin yaz aylarıdır. Ülkede sıcaklık bu aylarda 27 derecedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fas – Kasablanka

 

Kazanblanka uçak bileti için Biletmar’ı ziyaret edebilirsiniz.

Kış mevsimin yağmurlu ve soğuk havasından bıkanlar için bir başka alternatif de Casablanca’dır Fas’ın en büyük şehri olan Casablanca, aynı zamanda ülkenin ana limanıdır. Şehirde yüksek hava sıcaklıkları hâkimdir. Yaz aylarında 40 dereceyi bulan hava sıcaklığıyla karşılaşmanız oldukça doğal. Atlas Okyanusu kıyısında kurulu olan şehrin en güzel dönemleri kış aylarıdır. Ortalama sıcaklığı 15-20 derecelerde seyreden Casablanca’da serin bir hava hâkim olur. Karasal iklimin hâkim olduğu Türkiye’nin o çetin geçen kışından kaçmak için harika bir nokta.

Öneriler en ucuz uçak bileti adresi Biletmar tarafından hazırlanmıştır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?