Kış Aylarında Cilt Bakımı İçin Ne Yapılmalı?

Kış Aylarında Cilt Bakımı İçin Ne Yapılmalı?

Kış Aylarında Cilt Bakımı İçin Ne Yapılmalı?
Kış Aylarında Cilt Bakımı İçin Ne Yapılmalı? Emre
Bu içerik 18 kez okundu.

Kış habercisi Kasım, havaların ne kadar soğuyacağını belli etmeye başladı. Artık sonbaharın sunduğu güzel manzaranın etkisinden çıkıp yavaş yavaş kış soğuğunu merak etme zamanı geldi. Özellikle İç Anadolu gibi karasal iklimin etkisinde olan bir şehirde yaşıyorsanız, kış için hazırlıkları yapmaya başlamışsınızdır. Soğuk havalara karşı tedbirler alırken, cilt bakımını da ihmal etmemekte fayda var.
Yazın güneş ışınlarından cildimizi koruduğumuz gibi, kış aylarında da soğuk ve rüzgar faktörlerine karşı önlem almak gerekir. Uzman Dermatolog Dr. Fulya Tezel, özellikle Ankara gibi kışın soğuk geçtiği bölgelerde cilt bakımı için neler yapılabileceği konusunda önerilerde bulundu.


“Sonbahar ve kış aylarında deri gerginleşir ve yeterli bakım yapılmadığı takdirde, deride çatlamalar oluşur. Dudak bölgesi soğuk havalara karşı daha hassas olduğu için gece yatmadan önce dudak kremi kullanın. Ayrıca dudak balmı sürmeden dışarı çıkmayın.” uyarılarında bulunan Uzman Dermatolog Fulya Tezel, cilt bakımı için tek ürünle yetinmemek gerektiğini söyledi. Mesela nemlendirici, serum ve bakım kremini bir arada kullanmak iyi sonuçlar verir.
Cilt için yapılması gereken bakım, aynı giysi seçmek gibidir. Yaz aylarında ince kıyafetler seçerken, kış aylarında ise daha kalın ve sıcak tutacak kıyafetler seçeriz. Bakım ürünleri için de aynı mantık geçerli; mevsime uygun cilt bakımını yaparak, cildinizin sağlıklı görüntüsünü koruyabilirsiniz.
Kış aylarında vücudumuzun su ihtiyacı azalmaz fakat yaz aylarına göre bu ihtiyacı daha az hissederiz. Bu nedenle su içmek pek aklımıza gelmez. Vücudun su ihtiyacını karşılamamanız durumunda sağlık sorunlarınız baş göstermese bile kuru bir cilde sahip olacağınızın garantisi vardır. Uzman Dermatolog Fulya Tezel, özellikle bu konuda sorumluluk sahibi olunması gerektiğini hatırlatırken, cilt için oldukça faydalı olan omega-3 desteğinin yapılmasını da önerdi. Somon balığı ve ceviz tüketerek bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.


Evde kendiniz yapabileceğiniz uygulamaların yanı sıra; Dr. Fulya Tezel, lazer uygulamaları başta olmak üzere, cilde yapılacak birçok müdahalenin kış aylarında çok daha verimli olduğunu çünkü bu zamanlarda güneşin etkisinin yaz aylarına nazaran çok daha az olduğunu ekledi. Bunlara ek olarak profesyonel cilt bakımlarına devam etmekte de fayda var. Cildinize iyi bakın ki o da güzelliğinizi yansıtsın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'