Kırım’da elektriksiz yerleşim birimi kalmadı

Kırım’da elektriksiz yerleşim birimi kalmadı
Kırım’da elektriksiz yerleşim birimi kalmadı Admin
Bu içerik 122 kez okundu.

Elektrik iletim kulelerine gerçekleştirilen saldırıların ardından 2.5 milyon Kırımlı elektriksiz kalmış ve yarımadada olağanüstü hal ilan edilmişti.

Acil Durumlar Bakanlığı’nın açıklamasına göre, son 24 saatte 19 jeneratör tahsis edilmesi neticesinde yarımadada elektrik verilemeyen yerleşim birimi kalmadı. Açıklamada ayrıca, yarımadaya 250 jeneratörün daha gönderildiği belirtildi.

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Kırım'da 2.5 milyon kişinin elektriksiz kalmasına neden olan enerji nakil hatlarındaki patlamaların ardından Ukrayna’yı tamir çalışmalarını bilinçli olarak engellemekle suçlamış ve ülkeye kömür sevkiyatını durdurabileceklerini söylemişti.

RUSYA'DAN KIRIM'A 'ENERJİ KÖPRÜSÜ' İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

Bu arada Rusya’dan Kırım’a uzanacak ‘enerji köprüsü’nün kurulması için hazırlıklarda son aşamaya gelindi.

Kırım’ın resmi enerji şirketi Energo’nun başkontrolörü Andrey Anokhin “Bir enerji köprüsü yoluyla Krasnodar bölgesinden Kırım’a elektrik sağlanması konusundaki hazırlıkları tamamladık” dedi. Anokhin, Kırım’ın tarihinde ilk kez, elektrik ağının kendi kendine yetebileceğini kaydetti.

Öte yandan Novak, köprünün faaliyete geçirilmesi için kesin bir tarih olmadığını, ancak son tarih olarak 20 Aralık’ın belirlendiğini söyledi. Novak “20 Aralık son tarih olarak belirlendi. Çalışmalara daha erken başlanması için elimizden geleni yapacağız, ancak kesin tarihi net olarak henüz veremem” dedi.

Aleksandr Novak Kırım Rusya Ukrayna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?