Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 142 Bin TL Tazminat

Bir İstanbul mahkemesi , Doğan muhabiri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 142.000 Türk Lirası maddi tazminat ödemesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bir suç duyurusunda dava açmasını emrettiğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 142 Bin TL Tazminat
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 142 Bin TL Tazminat Admin
Bu içerik 275 kez okundu.

 

Tarafından açılan şikayet Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu başkan ve akrabaları içinde tutun iddia edilen offshore hesaplara üzerinde üst üste ikinci oldu Man Adası , İngiltere ve İrlanda arasında İrlanda Denizi'nde kendi kendini yöneten İngiliz Kraliyet bağımlılık.

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz yıl, cumhurbaşkanının yakın çevresinin milyonlarca dolarlık bir trafikle, Isle of Man'daki vergi cennetinde bir off-shore şirketi aracılığıyla yaptığı ve daha sonra transferlerin makbuzlarını da verdiğini söyledi.

İktidardaki AKP sert bir şekilde Kılıçdaroğlu'na verdiği demeçte, belgeleri “sahte” olarak reddetti ve ya kamuya açık olarak gösterilmesi gerektiğini ya da daha fazla soruşturma için savcılara teslim edilmelerini söyledi.

Suçlamalar yapıldıktan bir gün sonra Erdoğan , Kılıçdaroğlu'nu “yalan söylediği” suçlamasıyla “varolan şirketleri sattığı için para aldı” diyerek suçladı. 

“Para oraya gönderilmedi” dedi.

Erdoğan ayrıca Kılıçdaroğlu'nun ifadelerine karşı 1,5 milyon lira tazminat talep etti.

7 Haziran'daki iddialarla ilgili olarak ilk mahkeme emri, CHP liderinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a “hakaret” etmesi karşılığında 185.000 Türk Lirasını ödemesi talebinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'na ilk soruşturma değil

CHP lideri aleyhindeki en son “hakaret” davası, 6 Aralık'ta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan Kılıçdaroğlu ile ilgili bir dizi cezai soruşturmada sonuncudur. 

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, o sırada resmi Twitter hesabına şikayette bulunan mektupta Kılıçdaroğlu'nun 5 Aralık'ta yaptığı bir konuşmada bulundu.

Mektup, Kılıçdaroğlu'nu “Fethullah Terör Örgütü'nün [FETÖ] başkanımıza karşı uzun zamandır sürdürdüğü bir algı operasyonunun parçası olan ifadelerini dile getirerek suçladı.” Bugün yetkililer, ABD merkezli İslami vaiz Fethullah Gülen ağına atıfta bulunuyorlar. FETÖ, “Bir zamanlar Erdoğan'ın yakın müttefiki ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) olmasına rağmen.

Mektubunda, "Sanığımızın ve başkanımızın yönettiği siyasi partinin açıklamaları, FETÖ söylemiyle örtüşüyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı