Kil plak '2018 Top 10 Keşifler' arasında Olympia bulunan

Homeros'un epik şiir bilinen en eski özü olduğuna inanılan Antik Olympia bulunan bir oyulmuş kil plak, “Odyssey,” Arkeoloji bu sayısının “2018 Top 10 Keşifler” listesini, Arkeoloji bir yayın yapmıştır Amerika Enstitüsü.

Kil plak '2018 Top 10 Keşifler' arasında Olympia bulunan
Kil plak '2018 Top 10 Keşifler' arasında Olympia bulunan Admin
Bu içerik 460 kez okundu.


Ön değerlendirmelere göre, plak Roma dönemine kadar, muhtemelen daha önce MS 3. yüzyılda daha büyük, ve diğer Roma döneminden kalma ile bulunan sırasında Antik Olympia, Mora yarımadasındaki Olimpiyat Oyunları'nın doğduğu, Sanctuary yakın kalır edildi bir yüzey araştırması.

Kil parçası kazı ekibi bizim kadar “o kadar zaman söyledi Temmuz 2018 yılında keşfinden sonra yapılan duyuruya göre, 1-8 ve 9-13 ayetler, Odyssey Kitabı 14 olan en eski alıntı gibi görünmektedir o Odyssey'in bir alıntıyı içeren bir kil plak ilk örneğidir ve uzmanlar bir veya iki içeren çömlek parçaları hariç olmak üzere (bu Yunan topraklarında bulunmuştur etmek Homeros'un epik şiirlerinin en eski örneği olup olmadığını araştıran, biliyorum ayetler).” 

plak Alman Arkeoloji Enstitüsü ve üç Alman üniversitelerinin işbirliği ile Dr. Erofili-İris Kollia, Eski Eserler Ilia idari bölge Ephorate müdürü gözetiminde kutsal etrafında yürütülen bir jeoarkeolojik anket sırasında bulundu.

Arkeoloji dergisinin en iyi 10 listesine dahil diğer keşifler Karadeniz'in deniz yatağında bulunan 2400 yaşındaki Yunan ticari geminin enkazı, dünyanın en eski bozulmamış gemi enkazı kabul, ve erotik freskler Pompeii ortaya çıkarılan ünlü sitenin bir bölümünde ilk büyük ölçekli kazılarda 2018 yılında.

Tam listesini bulunabilir burada . 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Wayne Williams Kimdir?
Wayne Williams Kimdir?
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki