Kıl Dönmesi Sebepleri

Kıl Dönmesi Sebepleri

​Kıl dönmesi dediğimiz hastalık genel olarak erkeklerde görülen bir hastalıktır. Bu hastalığın en sık görüldüğü yaşın 21 olduğunu söylemek mümkünken her 4 erkeğe karşı 1 kadında görülmektedir yani erkeklerde bu hastalığa yakalanma oranı 4 kat daha fazladır.

Kıl Dönmesi Sebepleri
Kıl Dönmesi Sebepleri ahmet
Bu içerik 860 kez okundu.

Kıl dönmesi dediğimiz hastalık genel olarak erkeklerde görülen bir hastalıktır. Bu hastalığın en sık görüldüğü yaşın 21 olduğunu söylemek mümkünken her 4 erkeğe karşı 1 kadında görülmektedir yani erkeklerde bu hastalığa yakalanma oranı 4 kat daha fazladır. Halk arasında kuyruk sokumu tıp dilinde sakral olarak bilinen bölgede yaşanmaktadır.

Kıl dönmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Gün içerisinde fazla oturmak, hijyene gerekli özenin verilmemesi, ter bezlerinin gereğinden fazla çalışması, fazla kilolar, sakral olarak nitelendirilen bölgede çok fazla kıl olması ve ailesel yatkınlık gibi sebepler kıl dönmesinin oluşmasına yol açmaktadır. Bu tür durumlarla karşı karşıya gelen kişilerin direkt bir doktora görünmesi gerekir çünkü kıl dönmesinin artış göstermesi istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Kıl Dönmesi Tedavisi Yöntemleri

Kıl dönmesi tedavisi bu tür sorunları yaşayan kişiler için her zaman korkulu bir rüya haline gelmiştir. Çünkü ameliyat oldukça zor geçer ve ameliyat sonrası istirahat süresi, işe dönme süresi, banyo yapma zamanı, hareket kısıtlılığı gelmesi ve en önemli ameliyatın zorlu olması gibi sebeplerden dolayı kişiler ameliyattan hep çekinirler.

Fakat artık teknolojinin de gelişimiyle birlikte birçok hastalığın olduğu gibi kıl dönmesinin de ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilmesinin mümkün olduğu söylenebilir. Lazer tedavisiyle birlikte işlem yalnızca 15 dakika sürer ve hastanın hastanede yatması gerek kalmaz. Aynı zamanda tedavinin yapıldığı bölgede herhangi bir iz kalmaz, sadece sinüs çıkarılır, 3 gün sonrasında kişi banyo yapabilir, istediği gibi yatabilir, kesi yalnız 2-3 santimdir. Tüm bu özellikler düşünüldüğü vakit artık kıl dönmesi tedavisi insanların korkmasını gerektirmeyen bir tedavi yöntemi olmuştur.

 

Climed ile Ameliyatsız Tedavi

Climed 2002 yılından beri hizmet veren bir kuruluştur. İstanbul'da Bakırköy, Nişantaşı, Kadıköy, Pendik ve Beylikdüzü'nde hizmet veren sağlık merkezi 2002 yılından beri en modern tedavi yöntemlerini hastaların üzerinde uygulamaktadır. Bunun da birincil amacı artık hastaların ameliyatlardan korkmamasını sağlamak ve ameliyatsız bir şekilde tedavi yöntemleri uygulamaktır.

Hasta destek hattı da 7/24 aktif olan Climed'e gelmeden önce kişiler iletişim kurarak hastalıkları hakkında bilgi verip tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere