Kickboxer; İntikam

Kickboxer; İntikam

Kickboxer; İntikam
Kickboxer; İntikam Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

   Dövüş ve Aksiyon filmleri sevenler için çok sevecekleri bir filmi tavsiye edeceğiz. "Kickboxer" filmi bu alanda çekilmiş en iyi filmlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle dövüş ve aksiyon filmi tutkunları için soluk soluğ izlenecek bir film diyebiliriz. Özellikle dövüş sahnelerinde uygulanan koreografiler nefeslerinizi kesecektir. 

Film aslında bakıldığında seri olarak da algılanabilir. 1989 yılında yine aynı isimde ve aynı tarzda bir film çekilmiştir. Bu film "Kickboxer; Kana Kan" olarak bilinmektedir. Çok eski olmasına rağmen bu filmin devam filmi olarak "Kickboxer; İntikam" filminin çekildiği konuşulmaktadır. Toplam bütçesi $17,000,000 olan film, New Orleans, Louisiana, USA bölgelerinde çekilmiştir. Filmin senaryosu Dimitri Logothetis tarafından yazılırken, yönetmenliğini ünlü isim John Stockwell üstlenmiştir. Filmde California’da yaşamlarına devam eden Eric Sloane ve Kurt Sloane kardeşlerin hayat hikayeleri konu edilmiştir. Dövüşçü bir aileden gelen iki kardeş de hayatlarını dövüş üzerine entegre etmiştir. Fakat bir gün Eric bir organizatörün tavsiyesi üzerinde Eric, Tayland'a girerek başka dünya şampiyonu olan Tong Po ile dövüşmeye karar verir. Eric'in bu isteğine kardeşi Kurt tamamen itiraz eder ve asla gitmemesi gerektiğini savunur. Fakat Eric'e söz geçiremez ve onun gitmesine engel olamaz. Dövüşe çıkan Eric, Tong Po tarafından feci şekilde dövülür ve dövüşün sonunda boynu kırılarak öldürülür. Tüm bunlara şahit olan kardeş Kurt ise intikam yemini eder ve Tong Po ile dövüşmek için hazırlıklara başlar. Film izlerken  sizlerinde göreceği gibi ilk filmde başrolde olan hatta tam anlamıyla Kurt'un kaderini yaşayan Jean-Claude Van Damme'de konuk oyuncu olarak oynayacak. Kurt, büyük intikam dövüşüne hazırlanırken hocası olarak Jean-Claude Van Damme'e ricada bulunur ve onun tarafından ilk eğitimlerini alarak büyük dövüşe tam anlamıyla hazır duruma gelir. 

Aynı zamanda hd film izlemek isteyenler içinde kaçırılmayacak bir fırsat olduğundan bahsedebiliriz. Özellikle dövüş sahnelerinde uygulanan görsel efektler o kadar başarılı bir şeklide işlenmiştir ki, insan aynı sahneyi defalarca izlese bile bıkmayacak bir kıvama geliyor. Filmi izleyenler arasında birçok kişi ilk filmi daha iyi bulduklarını ifade etmelerine rağmen ikinci filmde uygulanan görsel efektlerin daha başarılı bir şekilde işlendiğini ifade ettiklerini görebiliyoruz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor