Kenya TV seçim tartışmasında sadece bir aday var

Önümüzdeki ay yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını umut eden Kenyalı politikacılar için yapılan bir TV tartışması, yalnızca bir adayın yer almasına rağmen ilerledi.

Kenya TV seçim tartışmasında sadece bir aday var
Kenya TV seçim tartışmasında sadece bir aday var Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bağımsız başkan adayı Japheth Kaluyu ile birlikte çalışan siyasi bir acemi Muthiora Kariara, yaklaşık bir saat boyunca soruları yanıtladı.

Bazı adayların katılmaları yasaklandı, çünkü geç geldi.

Siyasi partiler organizatörleri olay planlamasında kendilerine danışmamakla suçladı.

Muhalefetteki Ulusal Süper İttifak'ın genel başkan vekili William Ruto ve Kalonzo Musyoka'nın başkan vekili için ana aday tartışmayı boykot etti.

İzleyenler, Nairobi'deki Doğu Afrika Katolik Üniversitesi'nde altı podyum bulunan bir sahne gördü; ancak bunlardan sadece biri meşguldü.

BBC Afrika muhabiri James Copnall, yöneticilerin adını söylemekle mücadele ettikleri halde Muthiora Kariara'nın aşırıya kaçmadığını söylüyor.

Muhabirimizin eklediğine göre, tek başına bir soru ve cevap oturumunda ulusa canlı yayın yapan şey - belki de yeni birinin istediği en iyi siyasi reklam - rol aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor