Kendi Kendine Seyahat İçin En İyi Kaynaklar

Kendi Kendine Seyahat İçin En İyi Kaynaklar
Kendi Kendine Seyahat İçin En İyi Kaynaklar Admin
Bu içerik 31 kez okundu.

 

 

Yurt dışında oldukça popüler olsa da, ülkemiz seyahat alışkanlıkları genelde tur şirketlerinin paket turlarını alarak seyahat etmeyi daha yaygın bir tercih olarak gösteriyor. Oysa ki internetin hayatın her aşamasına girdiği şu günlerde, kendi kendine dilediğin zamanda, dilediğin programla seyahat etme imkanı oldukça kolay. Bunun için birkaç web sitesini bilmek ve detaylı incelemek yeterli.

 

Ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ile ilgili bilgi alma, ekipman sağlama ve yerel noktaları öğrenmek oldukça yeterli. Örnek sitelere bakalım:

 

ULAŞIM: Yurt içi ya da yurt dışı için uçak, tren, otobüs, gemi gibi birçok alternatif ulaşım aracı bulunuyor. Bunlardan kendinize uygun olanından bir bilet almaksa bütün maceranın başlangıcı. Mesela en uygun uçak bileti için Skyscanner, Turna.com ve hava yollarının web siteleri kontrol edilebilir. Birçok hava yolunun biletlerini kıyaslamak ve en uygun fiyatlara biletleri alabilmek için turna.com ‘a bakılabilir. Şurayı tıklayınız: Turna.com  

 

Tren biletleri için TCDD’nin web sitesi yurt içinde, google aracılığıyla bulacağınız o ülkenin yerel demir yolu şirketleri ise gideceğiniz ülkede en iyi seçenekleri sunacaktır.

 

KONAKLAMA: Ülkemizde ve yurt dışında en uygun oda ve yatak fiyatları için çok sayıda web sitesi bulunuyor. Klasik otel konaklamaları için booking.com en bilinen ve işe yarar sitelerin başında geliyor. Hostel veya camping alanı gibi paylaşımlı konaklama seçenekleri içinse, hostelbookers, hostel.com, hostelworld gibi siteler en iyi sonuçları tüketicilere sunuyor. En uygun fiyat avantajıyla yapılacak seçenekleri tercih etmek için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

 

GEZİP GÖRME: Elbette en önemli bilgi bir tur rehberinden alacağınız kaynaklar. Bunun için birçok basılı kitap ve kitapçık edinme şansının yanı sıra gidilen yerdeki turizm info ofisleri de oldukça faydalı bilgiler sunuyor. Ayrıca tamamen deneyimlere göre ücretsiz bilgiler sunan gezi blogları da bulunmaz bilgi kaynağı. Türkiye’nin en iyi seyahat blogları arasında yol hikayelerini yazanlar oldukça fazla. Bunlardan önemli bir tanesi için kesfetsene.com ‘a bakabilirsiniz. Şurayı tıklayınız: Keşfetsene

 

EKİPMAN: En önemli eşya bagaj seçeneği. Sırt çantası, bavul, valiz ya da her ne tür bir ihtiyacınız varsa ona yönelik çözümler için çarşı pazar gezmek veya spor mağazalarından alışveriş yapmak imkanına sahipsiniz. Yine spor ekipmanları ve kıyafetler, fotoğraf makinesi, batarya, akıllı cihazlar için hafıza kartları, yanınızda taşıyacağınız yiyecek ve içecekler için uygun kaplar, çadır, mat, uyku tulumu, fener gibi kamp malzemeleri v.s. için de alışveriş yapmayı unutmamak lazım. Kutup ayısı gibi alanında lider internet portallarıyla, n11.com, hepsiburada.com, gittigidiyor gibi genel amaçlı e-ticaret siteleri de ihtiyaçları karşılayacaktır.

 

YEREL BİLGİLER: Yine; nerede ne yenir, nereler gezilip görülmeli, şehir içi ulaşım ve toplu taşıma ağı, kiralık otomobil bulma, bisiklet kiralama, taksi tutma ve yerel ipuçları gibi konular için yerli yabancı internet gezi blogları en iyi kaynakları oluşturacaktır. Ayrıca sosyal medyadan da birçok bilgi edinilebileceği gibi, gidilen yerdeki otel, turizm info ofisi, restoranlar ve havalimanlarındaki ofislerden bilgiler alınabilir. Ayrıca “oralı” olan insanlar da bilgi paylaşımı konusunda misafirlerine genelde oldukça sıcak ve dürüst olacaktırlar.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin