Kefalonya'da Panagia'nın Mucize Yılanlarını görmek için Yunan Sadık Koşusu (video)

Yüzlerce Yunan Ortodoks inananı, bu yıl bir kez daha Panagia Fidousa Kilisesi'nde ve etrafında dolaşan "Meryem Mucize Yılanları" nı ibadet etmek ve izlemek için Kefalonya'daki Markopoulo'ya koştu

Kefalonya'da Panagia'nın Mucize Yılanlarını görmek için Yunan Sadık Koşusu (video)
Kefalonya'da Panagia'nın Mucize Yılanlarını görmek için Yunan Sadık Koşusu (video) Admin
Bu içerik 72 kez okundu.

 

Panagia Fidousa - ya da yılanların Meryem'i mucize güçleri olan bazı yılanların kilisenin etrafında dolaşırken İonia adasındaki bir kilisedir.

Meryem Varsayım Ziyafeti kutlamaları sırasında her yıl, ibadet edenler, kilisede ve Panagia simgesi çevresinde, bir metreden uzun olmayan küçük gri yılanların bulunduğu belirli bir kiliseye akın ediyorlar. Onların deri kadifemsi ve kafanın dilinin kenarları gibi küçük bir haç oluşturuyor.

Kutsal Manastırın papazı Konstantinos Giannikas, yılanların yaklaşık 470 yıl önce ortaya çıktığını, korsan gemilerinin adada demirlediği ve bindikleri korsanların manastıra yağmalanmak üzere gideceklerini bildiriyor. O zaman rahibeler kendilerini ve manastırı korumak için Meryem'e dua ettiler. Efsaneye göre manastır aniden yılanlarla çevrilidir ve bu da korsanları korkuya bırakmaya zorlamıştır. Böylece rahibeler ve manastır kurtarıldı.

Olay yerliler tarafından Meryem'in mucizesidir. Atina Haber Ajansına seslenen İyon Adaları'nın vali yardımcısı Spyros Galatsiatos'a göre "yılanlar ağustosta her yıl kilisenin içinde bile görünmektedir. Bazıları kutsal simgeler, avizeler veya merdivenlerden asarlar. İnananlar onlardan korkmaz, çünkü onları kutsama olarak görürler. "

"Meryem Meryem Varsayımının Şöleni arifesinde, çağrıldıktan sonra, yılanlar, her sene Kutsal Manastırın eski çan kulesi olan kaya üzerinde görülür; bu, 1953'te adaya çarptığında yıkılır. 7.5 Richter büyüklüğünde büyük deprem. Yılanlar 23: 00'dan şafağa kadar göründü. Sonra Kefalonia'da yaşayan bir kişi ANA'ya verdiği demeçte, bir yıl sonra ortadan kaybolup tekrar ortaya çıktı, ve her yıl aynı mucize bekliyorlar.

Kefalonia sakinlerine göre, bu yılanların ortaya çıkmasının açıklanamayan gerçeği, Kefalonya'yı ziyaret eden birçok Avrupalı ​​bilim adamı tarafından incelendi; ancak şu ana kadar bilinmeyen yılan türü bilinmiyor.

Bununla birlikte, bir yılda yılanlar görünmüyorsa - 1940 ve 1953'te olduğu gibi, adaya felaket depremleri vurulduğunda - sakinler, Kefalonya'da kötü doğal olgunun oluşacağından korkuyorlar.

Panagia Fidousa, her sene, pek çok inananın itiraflarına göre, tedavi edilemez hastalıkları Meryem Ana'nın lütfuyla tedavi ettikleri için, Panagia Fidousa, zararsız ve mucizevi sürüngelere dokunmak isteyen ve birçok insanın gözü önünde korkmadan dokunan birçok hacca ev sahipliği yapıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'