Kastelorizo: Renkli Doğu Cephesi, Arabalar ve Plajlar'dan yoksundur

Yunanistan'da, yalnızca mutlaka ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bir yazlık yer arıyorsanız, Kastelorizo sizin için ideal bir yerdir.

Kastelorizo: Renkli Doğu Cephesi, Arabalar ve Plajlar'dan yoksundur
Kastelorizo: Renkli Doğu Cephesi, Arabalar ve Plajlar'dan yoksundur Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Yunanistan'da, yalnızca mutlaka ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bir yazlık yer arıyorsanız, Kastelorizo sizin için ideal bir yerdir.

Bir çift terlik veya eğitici, birkaç konforlu kıyafet, mayo, güneşlik ve bir kamera en unutulmaz deneyimi sağlamak için yeterlidir.

Dodecanese adalarının en ufak olanı olan Kastelorizo, Yunanistan'ın en doğu adası, ancak kıyılardan bir deniz mili.

Ada, Dodecanese'de izole bir yer arayan turistler arasında son yıllarda daha popüler hale geldi, kısmen İkinci Dünya Savaşı sırasında adada kurulan 1991 Oscar kazanan İtalyan filmi Mediterraneo sayesinde.

İzleyiciler, sadece güzelliğiyle değil, aynı zamanda selüloide yansıyan açık yüreklilik, gergin ortam ve pozitif enerjiyle büyülendi.

İlk izlenimler önemlidir ve ana şehrin cazip liman cephesinde hemen heyecanlanacaksınız.

Şık konaklar, kafeler, tavernalar ve dükkanlarla kaplı, 2 tekerden fazla araç bulunan ve geceleri olağanüstü ışıklandırılmış tepelerle çevrili her tür araçla kaplı olan ada sizi büyüleyecek.

Kastelorizo'nun kumsalları yoksa da, şehrin kuzeyinde 40 dakikalık yürüme mesafesinde olan Agios Stefanos'daki kayalıklardan yüzmek mümkündür. Ana liman kirlenmemiştir, bu yüzden Hotel Kastellorizo'nun terasından hızlıca dalınması da bir zorunluluktur.

Şnorkelle yüzmeye istekli olanları keşiş fokları da dahil olmak üzere bolca deniz hayatı ilgisini çekecektir.

Zikzaklı merdiven basamağını kasabanın tepelerine kadar çıkaran yürüyüşçiler, Türk Anadolu kıyısının muhteşem manzarasını izleyerek ödüllendirilecek.

Buradan yollar, barışçıl manastırlara ve Paleokastro'nun eski kalesine doğru yol alıyor.

Ana limandan tekne gezileri arasında Perasta'nın sarkıt mağaraları, Rho adası ve Türkiye'de Kas'a yapılan büyüleyici bir günlük gezi sayılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor