takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Kartuş

Kartuş

Kartuş
Kartuş Admin
Bu içerik 998 kez okundu.

 

Bilgisayarda bulunan yazı, resim, fotoğraf, grafik gibi pek şeyin kağıda aktarılmasını sağlayan teknolojik alet yazıcı olarak adlandırılmaktadır. Yazıcının bilgisayar ekranındaki görüntüyü birebir kağıda aktarması için gerekli olanların başında ise kartuş gelmektedir. Pek çok modeli ve rengi ile piyasada bulunan bu ürün esasında plastik bir kutudur. Bu plastik kutunun içerisinde ise mavi, sarı, kırmızı, siyah gibi pek çok renkte mürekkepten biri bulunmaktadır.

Kullanılan yazıcının basıma devam edebilmesi için bu ürünün bittikçe yeniden alınarak yerine takılması gerekmektedir. Bu ürün satın alınırken kullanılan yazıcıya uygun olup olmayacağına dikkat edilmesi ise bir hayli önemlidir.

Toner ve Kartuş Farklı Mıdır?

Çoğunlukla birbiri ile karıştırılsa dahi bu iki ürün birbirinden farklı şeylerdir. Temel farkı ise mürekkebin kağıda nasıl aktarıldığı ile ilgilidir. Her ikisinin de içerisinde mürekkep bulundurması aynıdır. Ancak birinin içerisinde mürekkep toz diğerinde ise likit haldedir.  Toner mürekkebi toz halinde baskıya hazırlamaktayken, kartuş ise mürekkebi ısıtarak baskıya hazırlamaktadır.

Diğer bir fark ise çıktı kalitesidir. Tonerle çalışan yazıcıların, baskı sayısı fazla olsa dahi kalitesi düşüktür ve diğer ürüne göre daha uzun sürede baskı yapılmasına imkan sağlamaktadır. Bu ürün ile çalışan yazıcılar çok fazla çıktı alınmasını gerekli kılan ofislerde kullanılır.  Kartuş ile çalışan mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile ise kısa süre içerisinde kaliteli bir baskıya sahip çıktıların alınması mümkün olacaktır. Bu ürün ile çalışan yazıcılar daha çok az çıktı alınan ofislerde, evlerde ve profesyonel baskı merkezlerinde tercih edilmektedir.

Kartuş Nereden Temin Edilebilir?

Bitmeyen, kolay dolan, orijinal, muadil ve mürekkep başta olmak üzere pek çok kartuş bulunmaktadır. İhtiyacınızı karşılayacak olan en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünlere sahip olmak için  https://www.toner.com.tr/kartus internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak