Kartal Diyaliz Merkezi

Kartal Diyaliz Merkezi

Kartal Diyaliz Merkezi
Kartal Diyaliz Merkezi Admin
Bu içerik 4747 kez okundu.

 

Böbrek yetmezliği toplumda görülme sıklığı giderek artan bir sağlık sorunudur. Bu hastalığın sebepleri arasında böbrek enfeksiyonları, yanlış kullanılan ilaçlar ve geçirilen beklenmedik kazalar bulunmaktadır. Eğer kişi böbrek yetmezliği sorunu ile karşılaşmışsa bilinen kesin ve tek çözümü böbrek naklidir. Böbrek ve genel olarak organ nakli ise ülkemizde henüz yaygınlaşamamış bir uygulamadır. Bunun sebebi organ bağışlarındaki yetersizliklerdir. Böbrek yetmezliği sorunu yaşayan kişiler nakil bekledikleri süreçte ek bir destek almak zorundadırlar. Bu noktada devreye diyaliz tedavisi girmektedir. Diyaliz tedavisi böbrekleri gerekli işlemleri yerine getirmeyen kişilere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Temel prensibi kişi vücudundaki atık maddelerin kanından süzülmesi işlemini kapsamaktadır.

Kişi böbrek nakli alana kadar düzenli aralıklarla diyaliz tedavisi görmek zorundadır. Kişinin sağlık durumunun ve yaşam kalitesinin korunması için diyaliz işleminin düzenli uygulanması çok önemlidir. Bu işlem ayrıca sadece alanında uzman sağlık çalışanları tarafından yerine getirilebilmektedir. Bu sebeple ülkemizin dört bir yanında herkesin ulaşabileceği yoğunlukta diyaliz merkezleri bulunmaktadır. Diyaliz merkezleri gerek devlet tarafından gerek devlet onaylı olarak özel biçimde kurulabilmektedir. Kişiler kendi ihtiyaç ve tercihlerine göre diyaliz merkezleri seçerek tedavilerini olmaktadır.

İstanbul Kartal’da En Başarılı Diyaliz Merkezleri

İstanbul ilinin nüfusu her geçen günde artmaktadır. Bu nüfus artışı sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyacın da artması anlamına gelmektedir. Son dönemde yapılan araştırmalar sağlık sorunlarının yaygınlaştığı ve daha genç yaşlara kadar indirdiğini göstermektedir.

İstanbul ilinde diyaliz tedavisi gören kişi sayısının da bu rakamlarla orantılı olarak arttığı bilinmektedir. İstanbul ilinin hemen her semtinde diyaliz merkezleri bulunmakta ve yeni merkezler de açılmaktadır. En merkezi yerlerden olan Kartal diyaliz merkezi kişilerin yoğun ilgi gösterdiği bölgelerdendir. Merkezi konumu ve kolay ulaşım imkanları ile Boğaziçi Özel Diyaliz Merkezi bu noktada herkesin dikkatini çekmektedir.

Boğaziçi Özel Diyaliz Merkezi sadece merkezi lokasyonu ile değil daha birçok avantajlı imkanı ile hastalar için ideal bir seçim olarak görülmektedir. Bu özelliklerine genel olarak bakmak gerekirse en başta uzun yılların verdiği tecrübeli ekibi gelmektedir.

Alanında uzman sağlık kadrosu ve teknik ekibi ile sağlık destek sorumlularından, temizlik personellerine kadar tüm kadro özel olarak hazırlanmıştır. Hastaların konfor ve huzuru için özel olarak tasarlanmış mimari çizgileri de yine dikkat çekmektedir. Boğaziçi Özel Diyaliz Merkezi hastaların diyaliz tedavisi süreçlerini en kısa hale getirebilmek için en modern diyaliz cihazlarını mümkün olan en kısa sürede bünyesine eklemektedir.

İstanbul Kartal En Büyük Diyaliz Merkezleri

Diyaliz merkezleri genellikle kendi semtlerine hizmet verme mantığı ile butik şekillerde oluşturulurlar. Bu sebeple hizmet verebildikleri kişi sayısı oldukça kısıtlanır. Yine bu kısıtlanma nedeniyle pek çok mağduriyet gündeme gelebilmektedir. İstanbul gibi büyük bir ilde butik diyaliz merkezlerinin hizmet verebildiği kişi sayısı ile toplam tedaviye ihtiyaç duyan kişi sayısı arasında uçurum vardır. Bu açığı fark eden ve çözüm geliştirmek isteyen Boğaziçi Özel Diyaliz Merkezi mümkün olan en yüksek hasta tedavi kapasitesi ile İstanbul Kartal’da çalışmalarını sürdürmektedir.

Hasta sayısının artması yanında prensipli hizmet çizgisinden ödün vermemek için yüksek yoğunlukta uzman personeli de yine bünyesine eklemektedir. Tüm teknik donanımlar ve uzman kadro elemanları ile her bir hastanın kendini özel ve tek hissetmesini sağlıyor. Diyaliz tedavisi hususunda Boğaziçi Özel Diyaliz Merkezi Özellikle incelenmesi gereken yerlerden. Hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilir, iletişim bilgileri ile aklınıza takılan soruları bizzat yetkilerine sorabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere