Kariyerinizi güçlendiren şehirler

Geleneksel yurtdışı sıcak noktalardaki işler için yoğun rekabet, bazı insanlar daha uzakta görünmek anlamına gelir. Hangi yükselen meslek merkezleri kariyerinizi daha da güçlendirebilir?

Kariyerinizi güçlendiren şehirler
Kariyerinizi güçlendiren şehirler Admin
Bu içerik 71 kez okundu.

 

İki yıl Tayvan adasında İngilizce eğitimi alan Alan McIvor, yeni bir kariyer başlatmaya hazırdı.
İngiltere'ye işsizlik yaşaması ve İngilizce öğretmeye düşmesi nedeniyle Asya'ya taşındı. Ancak, çalışma hayatından daha fazlasını istedi.
Böylece 32 yaşındaki Scot, Çin'in ticaret sermayesi olan Şanghay'a gitti ve yerel olarak işe alım şirketinde bir iş buldu. McIvor Singapur ve Hong Kong'u kabul etti, ancak ekonomik büyümesinin hızlı olması nedeniyle Şanghay'ı seçti - bazı Mandarin de konuştu.
Birkaç hafta içinde şirketin 180 çalışanı arasında tek yabancıymış McIvor, CEO ve sahibi ile görüşmelerde bulundu. "Çok erken bir sorumluluk aldım ve bunlar benim için yeni yeteneklerdi. Kafa avı ve hatta ticarette hiç tecrübem yoktu. "
McIvor dik öğrenme eğrisi yaşadı ancak Şanghay'da iki yılın ardından Tayvan'a geri dönmeye hazırdı. Bu kez, geçişin daha kolay olduğunu fark etti.

McIvor, Tayvan'ı Şanghay'dan terk ederken muhtemelen 100 iş için başvurmuştum, diye hatırlıyor. "Şanghay'dan Taipei'ye geri döndüğümde bir telefon görüşmesi yaptım" diyerek 2015'te oldu. Başka bir işe alım şirketine iki yıl kaldıktan sonra şu anda Asya'daki arama şirketi Bo Le'de kıdemli bir ortak ve dört kişiyi yönetiyor.
Ancak, tahminen 850.000 gurbetçiyle ( Şanghay'da yaklaşık üçte biri) Çin, profesyonel meraklılarının profesyonel ufuklarını genişletmek isteyen tek yeri değil. Londra ve New York gibi geleneksel sıcak noktalar arasındaki yoğun rekabete rağmen, dünyanın diğer küresel şehirlerine bakmak daha değerli olabilir; Dubai ve Singapur gibi yerlerde değil, aynı zamanda daha az kurulmuş yerler.

İşe alım şirketi Hays Asia'daki genel müdür Christine Wright, "Kariyerinizi hızlı bir şekilde izlemek istiyorsanız, yaşamak için 'daha zor' bir yer olarak düşünülürse bir avantaja sahip olursunuz" diyor. O, "geçici riski almak" ya da yeni beceriler öğrenmek için bir ücret indirmek gibi "hesaplanmış riskler" a önermektedir.
"Bunu, sizin için gelecek fırsatları olan, açık bir kariyer yoluna ve çalışanlarına yönelik bir gelişim planına sahip bir şirketle yapabilseydiniz daha da iyi."
Nitelikli işçiler istedi  
Öyleyse iddialı profesyoneller için hangi şehirler en iyisidir?
Uluslararası Çalışma Örgütü ve Asya Kalkınma Bankası % 41 artışla - - Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) içinde 10 ülke 2010 ve 2025 arasında 14 milyon daha yüksek vasıflı çalışana ihtiyaç duyulacaktır tahmin birçoğu olması gerekir Ülkelerin başkentlerinde kurulu.

Örneğin, Çin'de ekonomi genişledikçe, büyük şehirlerinin, geçmişin düşük vasıflı imalatından ziyade, hizmet ve teknolojide becerilere sahip insanlara ihtiyaçları olacaktır. Global işe alımçılar, Şanghay'ı teknoloji yeniliği için bir merkez haline getirme planlarıyla ilerlemeye devam ederken, siber güvenlik, büyük veri, dijital analiz ve finans teknolojisinin en çok talep edilen alanlar arasında yer almasını bekliyorlar.
Dubai, gurbetçilerin işsizlik oranı sadece% 0,19 ile yıllardır dünya genelinde bir sıcak noktadaydı . Petrol ve doğalgazdaki yavaşlama ekonomisi üzerinde yoğunlaşırken, Emirlik yeni büyüme kaynakları geliştirmeye çalışıyor. Geçen yıl, başlatılan onun Endüstriyel Strateji 2030 mühendisliği ile ilaca havacılık altı alanda 27.000 iş yaratmayı amaçlamaktadır, hangi geçen yıl.
Uluslararası bir danışmanlık şirketi olan Mercer'da, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye için küresel hareketlilik uygulamasına öncülük eden Mario Ferraro, "Kariyer geliştirmek için en iyi yer, yetenek için en büyük talebin bulunduğu yerler olacaktır" diyor. "Her şey ekonomik arz ve talebin temel yasalarıyla ilgilidir."
Organizasyonların seçebilecekleri sınırlı bir yetenek havuzuna sahip olduğu durumlarda, kararlılıklarının becerilerini uygulamak ve hızlı bir deneyim kazanmak için iyi bir şans olduğunu söylüyor.

Yetenek için savaş
Becerilerden faydalanmak, bazı ülkelerin ve hatta şehirlerin, en yetenekli insanları sahillerine çekmeyi umarak, gurbetçilerin ve girişimcilere yönelik özel programlar geliştirmelerine yol açtı.
2010'da, Çin yetenekli yabancıları önde gelen üniversitelerde ve kurumlarda çalışmaya teşvik etmek için Bin Talant Planı ile kırmızı bandı düzene sokmaya başladı. Malezya, "yabancı yeteneklere" uzun süreli ikamet vizeleri sunuyor; bu da bazı profesyonellerin 10 yıldır ülkede kalmasına ve çalışmasına izin verirken, Hollanda , 2008 yılında Amsterdam ve çevresindeki yabancılara yardım etmek için Expatcenter'ı başlattı.

Yine de, gurbetçilerin kariyerlerine ilerlemek isteyenler için iki Asya kenti öne çıkıyor.
HSBC Expat Explorer anketi, Hong Kong'da iş sahibi olan insanların yaklaşık% 68'inin bölgenin kariyerleri için iyi olduğunu belirlediğini ve Singapur'daki insanların% 62'sinin aynı şeyi söylediğini söyledi (küresel ortalama% 43 idi). 19 yıldır Singapur'da yaşayan ve çalışan Mercer'ın Ferraro, iki şehrin yüksek yaşam kalitesi ve düşük vergi ortamı da onları gurbetçilere çekici kılıyor.
Yurtdışındaki zorluklar
Ancak kariyerlerini yurtdışına çıkarmak isteyenler, vizesiz kaldıkları veya mevcut siyasi iklim nedeniyle engellenen çabalarını bulabilirler.
Geçtiğimiz Haziran referandumu ile İngiltere'de göç konusu odaklandı ve birçok Avrupa Birliği vatandaşı Brexit'e gre saatin ne kadar süreceğini merak ediyordu. ABD yönetimi, göçmenlik reformlarını kuşatan kuralları sıkılaştıracağını düşünüyordu . Birçok BT uzmanı tarafından kullanılan vize türü .
Singapur yabancı yeteneklere açıkken, vasıflı yabancı işçilerle ilgili yasaları da düzeltiyor. Singapurlular aşırı kalabalık hakkında endişelerini dile getirmekte ve yabancılara işini kaybetmekle birlikte, şirketler şimdi yerel adaylara "adil göz" vermelidir. Riske verilmemiş olanlar ediliyor haksız uygulamaları izleyerek sayılır olanların bir saat listesine eklenir .
Ferraro, korumacı ve popülist konuşmanın yerel seçmenlerle birlikte tepki gösterebileceğini ve gelecekte daha sıkı göç kurallarına götürebileceğini söyledi. "Hoşumuza gitse de istemese de, yurtdışında çalışacak insanların kariyer fırsatları, önümüzdeki birkaç yıl içinde gelişen faktörler tarafından biraz daha zor olabilir."

Bu tür politikalar pek çok genç çalışanın hedefleri ile çatışmaktadır. HSBC Expat anketi, binyılın yeni bir kariyer meydan okuması için yurt dışına çıkma olasılıklarının en yüksek olduğunu tespit etti.
Bazıları, başlamak için uluslararası stajlardan veya yerleşimlerden yararlanmaktadır. Örneğin, Londra merkezli CRCC, 2008 yılından bu yana Çin'de ücretsiz iş deneyimi atamalarında 6.500 genç yerleştirmiştir. Katılımcılardan 150 vatandaşın% 40'ı ABD'dedir ve% 35'i İngiltere'den gelir.

CRCC kurucularından Edward Holroyd Pearce, "Gerçekten kültürel etkilenme, kendine güven ve getiren yumuşak beceriler var" diyor. "Çin'de, öğrenebilecekleri birçok sektörel bilgi var."
McIvor Tayvan'da yerleşmeye çalıştığı için Şanghay'daki görevinden hiç çekinmiyor. Şehire taşınmasının kariyerinin gerektirdiği şey olduğuna ikna olmuş.
McIvor, "Şanghay'a gitmem mümkün değilse, sahip olduğum kariyer olurdu" dedi. "Şangay özgeçmişini çok geliştirdi."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nokia’dan Yeni Çentikli Telefon Modeli; Nokia 7.1
Nokia’dan Yeni Çentikli Telefon Modeli; Nokia 7.1
Doktrin Nedir?
Doktrin Nedir?