Kapı açık: Royal Academy Yaz Sergileri 2017

Yaklaşık 250 yıl boyunca çalışan Royal Academy Yaz Sergisi, dünyanın en büyük açık sunum sanat gösterisidir. Sanat takviminde prestijli bir etkinlik olan sergide, amatörlere, eserlerini dünyanın en ünlü sanatçılarının yanında sergilemek için nadir bir şans veriyor.

Kapı açık: Royal Academy Yaz Sergileri 2017
Kapı açık: Royal Academy Yaz Sergileri 2017 Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bu hafta Kraliyet Akademisi, her yıl düzenlediği sanat ve tuhaflık kutlamaları için kapılarını, yaklaşık 250 yıldır kesintisiz bir geleneğe açtı.

RA'nın Yaz Sergisi, dünyanın en büyük açık davetiye sanat etkinliğidir. Akademi, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen ünlü sanatçılardan ve dünyanın dört bir yanından gelen amatörlerden binlerce uygulama ile boğulmuş durumda. Bunların hepsi, sanat dünyasının devlerine yan yana çok aranan duvar alanı için yarışıyor.

 

Tüm başvurular, büyük bir miktar sığır eti çayı imbibirini içeren sekiz günlük sürecin sonunda nihai seçimlerini yapacak bir sanatçı paneli aracılığıyla elendi . Yaklaşık 12.000 başvurudan 1200 civarında sanat eseri sergide yer alacak ve gurur duyacak.

2017 sergisinin eş koordinatörü ressam, baskı yapımcısı ve Kraliyet Akademisi Koruyucusu Eileen Cooper'dir . Seçici paneliyle birlikte Cooper, dünyaca ünlü gelen sanatçıların yanına oturmak için gelecekteki yeteneklerin keşfedilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu yıl, kurulan sanatçıların önemli noktaları arasında Yinka Shonibare'nin altı metrelik Rüzgar Heykel VI , Gilbert ve George'dan yeni büyük ölçekli bir çalışma ve Julian Schnabel ve Sean Scully'den eserler yer alıyor .

Kraliyet Akademisi Yaz Sergisi Pazar 20 Ağustos 2017 yılına kadar çalışır.

RA Yaz Sergisinde perde arkasında Kirsty Walk ve Brenda Emmanus , 10 Temmuz 2017 tarihine kadar iPlayer'da .

Web'e özel: Cantilever Kiss

 

RA'da Performans Sanatı: Cantilever Kiss

RA Okul öğrencisi Hindistan Mackie ve mezun Declan Jenkins Cantilever Öpücüğünü açıklıyor

2017 Yaz Sergisi'nin montaj görünümü. Fotoğraf: Dave Parry.
Sabah Gelene Kadar, © Eileen Cooper OBE RA. Fotoğrafçılık: Justin Piperger.
Aqua Düğme Çiçek 30 Haziran 2015, © Donald Sultan. Galerie Andres Thalmann ve Waqas Wajahat izniyle.
Kına bisikletçileri, © Hasan Hac. Sanatçının izniyle.
Temizleyici, © Marina Abramovic. Nezaket Lisson Galerisi. Fotoğrafçılık: Şafak Blackman.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın en güzel evi
Dünyanın en güzel evi
Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi