Kalıcı Dudak Dolgusu Ve Uygulanışı

Kalıcı Dudak Dolgusu Ve Uygulanışı
Kalıcı Dudak Dolgusu Ve Uygulanışı Admin
Bu içerik 122 kez okundu.

 

            Dolgun dudaklar, uzun yıllardan beri güzellik kriteri olarak kabul edilmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile estetik imkanları genişletilerek bu alanda da büyük bir gelişme sağlandı. Uzm. Dr. Hande Ulusal ‘ın bilgilendirmesine göre, daha dolgun dudaklara sahip olarak yüz hatlarını belirgin ve etkileyici bir hale getirmek isteyen bayanlara dolgu uygulamaları önerilmeye başlandı. Büyük bir kitle ise bu uygulamalara yoğun bir ilgi gösterdi. Bu kitle tarafından en çok merak edilen konu ise dudak dolgusu fiyatları ​​​​​oldu.

 Dudak Çevresine Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

            Uzm. Dr. Ulusal ‘ın bilgilendirmesine göre kalıcı dudak dolgusu, hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kullanılarak yapılmaktadır. Oldukça yumuşak kıvamda olan bu asit, iğne yardımıyla dudağa enjekte edilmektedir. Görevi ise ciltteki su kapasitesini arttırmaktır. Dudakların daha canlı ve belirgin görünmesini sağlayan bu işlem, bir estetik ameliyatı değildir. Kısa sürede sonuçlanan bir iğne uygulaması olarak kabul edilmektedir. Bu kalıcı dudak dolgusu uygulaması ve diğer tüm dolgu uygulamaları 15-30 dakika arası sürüyor olup uygulamadan sonra herhangi bir acı hissedilmemektedir. Bu yönüyle, kişilerin günlük hayatını aksatmasına neden olan bir işlem değildir. Kişiler, kolayca rutin hayatlarına adapte olabilmektedirler.

 Dudak Dolgusu Dudağın Görünümünü Nasıl Etkiler?

            Uzm. Dr. Ulusal ‘ın aktarımına göre, dudak dolgusu uygulamasında dudakların doğru oranda dolgunluk kazanmasına önem verilir. Kişinin isteği ve beklentisi ölçüsünde dudaklar belirginleşir. Bunun yanı sıra dudak çizgilerine ve dudakların birleştiği noktalara kontur yapılarak bir nevi kalıcı makyaj görünümü de sağlanmış olur. Görünüm açısından büyük bir fark yaratmayı sağlayan bu uygulama, büyük oranda olumlu geri dönüşler almayı başarıyor.

            Uygulamanın kalıcılık süresi ise kişinin yaşı, yapısı gibi bireysel özelliklerine bağlı olarak değişmekle birlikte, genel olarak 6 ay kadar sürmektedir. Bunun nedeni uygulanan hyalüronik asitin zamanla dudak tarafından emiliyor olmasıdır. Uygulamanın tekrarlanması ise kalıcılık açısından daha olumlu sonuçlar vermektedir.

 Dudak Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

            Uzm. Dr. Ulusal, bu soruya genel bir cevap verilemeyeceğini, kişinin kendisine özel fiyat alabilmek için klinik ile irtibata geçmesi gerektiğini belirtiyor. Her dudak yapısı ve her dudağa uygulanan enjeksiyon miktarı farklı ise kişiye göre dudak dolgusu fiyatları da değişiklik göstermektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı