Kadını kurtarırken adamı öldürmekten hapse atılan öğrenci olayında gelişmeler yaşandı

Kadını kurtarırken adamı öldürmekten hapse atılan öğrenci olayında gelişmeler yaşandı

Bir kadının hayatını kurtarmaya çalışırken bir adamı öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle hapse atılan üniversite öğrencisi Kadir Şeker'in davasında şaşırtıcı gelişmeler yaşandı ve davası muhtemelen tuhaf bir dönüş yapacak.

Kadını kurtarırken adamı öldürmekten hapse atılan öğrenci olayında gelişmeler yaşandı
Kadını kurtarırken adamı öldürmekten hapse atılan öğrenci olayında gelişmeler yaşandı Admin
Bu içerik 28048 kez okundu.

 

Şeker tarafından bir adam tarafından dövülürken kurtarıldığı iddia edilen Ayşe Dırla, Orta Anadolu ili Konya'da polis ekiplerince 29 Kasım ayının sonlarında düzenlenen uyuşturucuyla mücadele operasyonunda 900 gram eroinle yakalandı. Şeker'in tutuklanmasına yol açan olaydan sonra.

Şubat 2019'da 20 yaşındaki Kadir Şeker, kütüphaneden çıkıp eve gitmek için Dırla'nın ağladığını duydu ve iyi olup olmadığını kontrol etmesini istedi.

Bir parkta erkek arkadaşı Özgür Duran tarafından dövüldüğünü gören Şeker, iddialara göre adamı durması için uyarmak için olay yerine yaklaştı.

Şeker ve Duran, Duran'ın kalbinden bıçaklandığı bir arbedeye girdi.

Mahkeme, tutuklanmasının ardından Şeker'i “ haksız tahrikle kasten adam öldürme ” suçundan 12 yıl altı ay hapis cezasına çarptırdı .

Ancak binlerce sosyal medya kullanıcısı, Şeker için adalet çağrısında bulunarak, “Kadir masumdur” (# kadirsuçsuzdur) hashtag'iyle bir kadını öldürülmekten kurtardığına işaret etti.

Sosyal medya kullanıcıları, onu serbest bırakılması çağrısında bulunurken, Şeker'in eyleminin meşru müdafaa olarak görülmesini talep ederek, ülkedeki kadın cinayetlerine dikkat çekti.

Ancak 30 Kasım'da meydana gelen yeni gelişmeler davanın gidişatını tamamen değiştirecek ve bazı soru işaretlerini gündeme getirecek.

Dırla, Konya'da düzenlenen polis operasyonunda dini nikahla yaşadığı söylenen Murat Hanlı ile 900 gram eroinle yakalandı.

Dırla, uyuşturucuyla hiçbir ilgisi olmadığını ve eşinin bağımlı olduğunu iddia ederken, Hanlı ise 60 bin liralık eroini sadece “kullanmak” için aldığını söyledi.

Çift, getirildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Merhum Duran'ın annesi ve erkek kardeşi Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelerek Dırla hakkında suç duyurusunda bulundu.

Duran'ın ailesi, Şeker'in kiralık katil olduğunu ve bunu belgelerle kanıtladıklarını iddia etti.

Oğlumu [Özgür Duran] Kadir Şeker öldürdüler. Oğlumun katiline azmettiren Ayşe Dırla'dır. Ayrıca morgda oğlumun bir fotoğrafını çektiler. Bunu, Özgür'ün öldüğünü kanıtlamak için aldılar ”dedi. Merhumun annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç.

“Bütün ülke bu olayı 'kadına şiddet' olarak değerlendirdi. Bunun böyle olmadığını defalarca söyledim ”dedi.

Özgür Duran'ın ağabeyi Niyazi Remzi Duran, ağabeyinin tuzak sonucu öldürüldüğünü ve cinayette kullanılan bıçağın Ayşe Dırla tarafından Kadir Şeker'e verildiğini iddia etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere