Kadın Doğum Uzmanı İzmir

Kadın Doğum Uzmanı İzmir
Kadın Doğum Uzmanı İzmir Admin
Bu içerik 294 kez okundu.

Tıbbi bir terim olarak gebelik terminasyonu olarak adlandırılan Kürtaj gebeliğin sonlandırılması şeklide de tarif edilmektedir. Hiçbir şekilde aile planlaması yöntemi olarak tavsiye edilmeyen bu işlem, genellikle gebeliğin son buldurulması amacıyla kullanılmaktadır. İzmirde kürtaj yapanlar arasında bulunan kurumumuz son derece sağlıklı ve hijyenik ortamlarda bu cerrahi işlemi gerçekleştirmektedir.  Her şeye rağmen istenmeyen bir gebeliğin son bulması için kürtaj işlemine başvurulmaktadır. Gebeliğin son bulması, düşük yapan kişilerde rahim içinde bebeğe ait parçalar kaldıysa, yani gebelikte oluşan rahim içindeki materyaller tam olarak dışarıya atılmamışsa, rahim içini temizlemek amacıyla da kullanılmaktadır. Bu işlemede Retansiyone Küretaj ismi verilmektedir.

Kadın doğum

Sağlıklı şekilde hamilelik geçirmek isteyen kişilerin doktor kontrolü altında planlı bir şekilde gebeliklerinin takip edilmesi gereklidir. Alanında kendini iyi geliştirmiş kadın doğum uzmanlarına belirli aralıklarla muayene olarak görünmek bebeğin ve annenin sağlığı açısından önemli rol oynamaktadır. Yapılan bu takiplerde annenin ve bebeğin kilo gelişimi, bebeğin sağlığı hakkında detaylı bilgiler, ikili ve üçlü test sonuçları, annede oluşabilecek olan hastalıkların önceden tespit edilerek erken teşhis yapılması, bebeğin daha sağlıklı şekilde oluşmasını sağlamaktadır. Gebelik sırasında uzman doktor tarafından bazı tahliller istenmektedir. Annenin kan sayımı yapılarak kansızlığın oluş olmadığı konusunda teşhis konur ve buna göre bir tedavi uygulanır. Ayrıca gebeliğin 15 ve 16. Haftalarında anneden üçlü test olarak nitelendirilen kan tahlili yapılır ve bu sayede bebekte Down Sendromu olup olmadığı tespit edilir.

Ege’nin nadide güzelliklerine sahip olan İzmir’de alının da uzman kadın doğumcular bulunmaktadır. Gebeliğin başladığı andan itibaren düzenli olarak bebeğin ve annenin gelişiminin takip edilmesi doğum zamanı yaklaştığında yapılacak işlemlerin neler olduğu konusunda yardımcı olacaktır. Bu çevrede alanında kendini yetiştirmiş kadın doğum uzmanı İzmir ve çevresinde hizmet veren kişiler aranmaktadır. Alanında uzman olan kişilerin takipleri ile sağlıklı bir gebelik dönemi geçirebilir ve bu sayede de doğum sırasında ve sonrasında da detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Gebelik çok dikkat gerektiren bir durumdur. Göz ardı edildiği takdirde anne ve bebekte geri dönüşü mümkün olmayan sıkıntıların doğmasına sebep olur. Bu yüzden her aşamasında dikkat ve tetkik çok önem arz etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı