Judas Priest gitaristi Parkinson'lar nedeniyle turneye son verdi

Agresif ama klasik olarak gitarı etkileyen ağır metal yönünü şekillendiren Judas Priest'in Glenn Tipton, 12 Şubat'ta Parkinson hastalığından dolayı emekliye ayrıldığını açıkladı.

Judas Priest gitaristi Parkinson'lar nedeniyle turneye son verdi
Judas Priest gitaristi Parkinson'lar nedeniyle turneye son verdi Admin
Bu içerik 186 kez okundu.

 

İngiliz kökenli grup, uzun zamandır metal yapımcısı Andy Sneap'in Judas Priest'in 18. stüdyo albümü "Firepower" un piyasaya sürülmesinden sonra Pennsylvania'da 13 Mart'ta açacağı bir turda Tipton'un yerini alacağını söyledi.

Judas Priest'in anahtar söz yazarı olan 70 yaşındaki Tipton Tipton, grubun seyahat etmeyen bir üyesi olarak kaldığını ve ara sıra sahneye çıkmayı ekarte etmediğini söyledi.

"Herkesin Judas Priest turunun devam etmesini ve grubun ayrılmamanın hayati önem taşıdığını - sadece benim rolümün değiştiğini bilmesini isterim" diye yazdı bir açıklama yaparak.

Grup, Tipton'un 10 yıl önce, vücudun motor sistemini etkileyen dejeneratif bir nörolojik bozukluk olan ve genellikle sallanmaya neden olan Parkinson hastalığı ile teşhis edildiğini söyledi.

Grup, "daha az zorlayıcı" Judas Priest şarkılarından bazılarını hala oynayabiliyor ancak hastalık ilerledikçe tur atmaya karar verdi.

Judas Priest'in sesi, Tipton ve KK Downing'in yoğun ikiz gitar sololarıyla tanımlandı. 

Judas Priest'i terkeden Downing, çıplak, blu-etkilenen gitar çalarken, akustik gitarda öğrendim Tipton, öncü Rob Halford'un sesini tamamlayan klasik bir gelişme getirdi.

Judas Priest, 1980'deki "British Steel" adlı albümü ile "saçmalamanın" ana akım alt grubu olan "Breaking the Law" ve "Midnight After Living" başlıklı enstrümanlar için sahne belirleme konusunda belki de en etkili oldu. Yan tarafta dünyayı hevesli bir balıkçı olarak dolaşan Tipton, iki solo albümü de piyasaya sürdü.

Judas Priest Rock and Roll Hall of Fame'in en yeni sınıfına aday gösterildi ancak son kesimi yapmadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında