Jinekomasti Ameliyatı

Erkeklerde ergenlik dönemlerinde meydana gelen hormon bozuklukları ve yine erkekte az da olsa bulunan östrojen denilen kadın hormonlarının dengeli şekilde çalışmamasından meydana gelen meme büyümesine Jinekomasti denir.

Jinekomasti Ameliyatı
Jinekomasti Ameliyatı ilker
Bu içerik 0 kez okundu.

Erkeklerde meme büyümesi çeşitli hastalıkların habercisi olabilmektedir. Aynı zamanda erkeği psikolojik olarak bunalıma, sıkıntıya sokar. Sosyal yaşantısında sıkıntı yaşar, kıyafet seçimlerinde kendine göre özgür şekilde hareket edemezler. Bu rahatsızlıktan haberdar olan erkeklerin cerrahi bir ameliyatla bu sıkıntının giderileceğinden genelde haberi yoktur.

Jinekomasti, bazı hastalıkların ön belirtisi olabilir ve bundan dolayı gerekli işlemler ve taramalar yapıldıktan sonra estetik olarak ele alınabilir. Memedeki yağ dokusunu alma yöntemi ile tedavi gerçekleşebilmektedir. Bu yöntem, cerrahi yöntemdir. Cerrahi yöntemin yanında bazen de lazer yöntemi de uygulanmaktadır. Bu yöntem oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir.

Bazı durumlarda  ergenlik döneminde memede ağrı şikayeti de olabilir; ama ağrı şikayetinden ziyade doktora başvuruların %90’ı estetik kaygılar sebebiyledir. Bu durum kilolu olan kişilerde daha çok görünür;  fakat düzenli olmayan ve sağlıksız diyetler sebebiyle bazı zayıflarda da görülebilir.

Meme büyümesi, antrenman ve jimnastik gibi sporlar yapılsa dahi engellenemeyen bir rahatsızlık durumudur. Bu rahatsızlığın tek tedavisi cerrahi ameliyattır. Bunun dışında herhangi bir ilaç tedavisi mümkün olmamaktadır.

18 yaşını doldurmuş her erkek cerrahi ameliyat olabilir. Jinekomasti ameliyatı 1 - 2 saat sürer ve aynı gün evine dönenebilir.  Tedavi edilen kişiye korse takılır ve ağır işler yapmazsa 4 ya da 6 hafta da iyileşmiş olur.

Ameliyat sonrası cerrahi işlemlerin yapıldığı yerler kişiye göre farklılık göstererek iyileşir. Dikkatli bakılmadığı sürece izler belli olmaz ve fark edilmezler. Tamamen iyileşme ise altı ay sonrasında oluşur ve ameliyat izleri kaybolur.

 Fbm Estetik Tıp merkezi olarak jinekomasti ameliyatı haricinde lazer epilasyon, burun estetiği, uyluk estetiği, iple yüz germe gibi tüm işlemleriniz profesyonel uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ebru     2017-08-20 Fitolseni nerden alabilirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
beylikdüzü escort