Jinekolojik Sorunlara En Yeni Yöntemler İle Çözümler

Halk arasında kürtaj olarak adlandırılan ve genellikle istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için kullanılan bir yöntem olmakla birlikte düşüklerde ve rahim içinin temizlenmesi gereken durumlarda da yapılmaktadır. Hastanın yasal süre içinde olan hamileliği eşinin rızası ile birlikte sonlandırılmaktadır.

Jinekolojik Sorunlara En Yeni Yöntemler İle Çözümler
Jinekolojik Sorunlara En Yeni Yöntemler İle Çözümler ahmet
Bu içerik 79 kez okundu.

            Halk arasında kürtaj olarak adlandırılan ve genellikle istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için kullanılan bir yöntem olmakla birlikte düşüklerde ve rahim içinin temizlenmesi gereken durumlarda da yapılmaktadır. Hastanın yasal süre içinde olan hamileliği eşinin rızası ile birlikte sonlandırılmaktadır. Eğer gebeliğin dürmesi anne hayatını riske atıyorsa bu durumda da gebelik sonlandırılabilmekte ve bunun için de kürtaj yöntemi kullanılmaktadır.

 

            Kürtaj bir ameliyat olarak hastanın durumuna göre genel ya fa lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Hasta jinekolojik muayene yatağına yatırıldıktan sonra gerekli aletler ile rahim ağzı genişletilmekte ve sonrasında da vakumlama yöntemi ile rahim içi tam olarak temizlenmektedir. Çok kısa sürmesine rağmen bir operasyon olduğu için uzman bir hekim tarafından yapılması şarttır. Özellikle de hijyenik ve steril ortamlarda yapılmayan kürtaj hasta için büyük riskler oluşturabilmektedir.

 

 Kızlık Zarı Dikimi İle Kalıcı Çözümler

 

            Ülkemizde gelenek ve adetler hala çok önemlidir ve bunlar arasında da kızlık zarı da yer almaktadır. Bu nedenle de herhangi bir nedenle kızlık zarı bozulmuş olan hastalar ileride sorun yaşamak istemedikleri için kızlık zarı dikimi için bir uzmandan yardım almayı tercih etmektedirler. Bu ameliyat için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarında dikim işlemi yapıldıktan kısa bir süre sonra cinsel ilişkiye girilmesi gerekmektedir. Diğer bir yöntem olarak da lazerle yapılan kızlık zarı dikimi olmaktadır. Bu ameliyat sonrasında dikim yapıldığı kesinlikle anlaşılmayacağı gibi uzun bir süre sonrasında da cinsel ilişkiye girilse bile kızlık zarı bozulacak ve yapılan ameliyat amacına ulaşacaktır.

 

 Genital Estetik de Yaşanan Yenilikler

 

            Güzelliğin bütün bedende olması gerektiğini düşünen kadınlar artık daha fazla olarak vajinal estetik, için uzmanlardan yardım almaktadırlar. İç dış dudak estetiği, vajina daraltma, genital bölge beyazlatma gibi estetik olarak sorun oluşturan durumlardan kısa sürede ve kesin bir şekilde kurtulmanızı sağlamakta olan yöntemler geliştirilmiştir. Özellikle lazerle yapılan ameliyatlar hem kısa bir sürede sonuçlanmakta hem de etkileri yine çok kısa sürede kalıcı olarak görülmektedir. İdrar kaçırma ve genital bölgelerde oluşan siğillerin de lazer yardımıyla çok kolay ve leke bırakmayacak şekilde alınması da kadınları memnun etmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
The Challenge Nedir?
The Challenge Nedir?
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli