takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 İzmir Psikolog Hakkında

İzmir Psikolog Hakkında

İzmir Psikolog Hakkında
İzmir Psikolog Hakkında Admin
Bu içerik 572 kez okundu.

 

İzmir psikolog ihtiyacının en yoğun olduğu illerdendir. Birçok insan haklı olarak İzmir’in en iyi psikologlarını aramaktadır. İzmir’de psikoloğa giden veya psikolojik tedavi amaçlı sağlık kuruluşuna başvuran insan sayısı, ülke ortalamasının çok üzerindedir.

Ülkemizde eğitim oranının ve farkındalık seviyesinin artmasıyla birlikte psikoloğa gitme oranı da artmaktadır. Bir araştırmaya göre psikolojik sorunlar nedeniyle sağlık kuruluna başvuran insan sayısı 2009 yılında 3 milyon iken, 2013 yılında 9 milyona çıkmıştır. Daha güncel bir araştırma olmamakla birlikte bu sayının günümüzde 20 milyon civarında olduğu tahmin edilmektedir. Psikolog tedavisine başvuran insan sayısı illere göre farklılık göstermektedir ve İzmir de psikolog tedavisine en yoğun başvurulan ildir.

İzmir’in psikolog ihtiyacının yüksek olması elbette İzmir için olumsuz bir şey değildir. Psikoloğa gitmek herkesin tercih ettiği bir şey değildir. Maalesef psikoloğa gitmeye dair olumsuz bir ön yargı günümüzde halen tam anlamıyla kırılamamıştır. İzmir klinik psikolog aramasında ilk sırada olmasının en önemli sebeplerinden birisi eğitim seviyesinin yüksek olmasıdır. Eğitim seviyesi yüksek insanlar daha açık görüşlü olmaktadırlar. Eğitimli insanlar, psikoloğa ihtiyacı olduğunu daha kolay kabullenmektedir. Ayrıca eğitim oranının düşük olduğu bölgelerde görülenin aksine, eğitim oranının yüksek olduğu yerlerde insanlar psikolojik tedavi görmekten rahatsız olmamaktadır.

İzmir psikolojik danışmanlık merkezine başvuran insan sayısı bakımından İstanbul’un ardından ilk sırada gelmektedir. Nüfus yoğunluğuna oranla bakıldığında İzmir klinik psikolog ve aramalarında ilk sırada gelmektedir. Elbette sadece bir psikoloğun her alanda en iyi olması mümkün değildir. Bu sebepten en iyi psikolog, aslında ihtiyacınız olan alanda en iyi psikolog demektir.

Psikoloji ve psikolog tedavisi fazlasıyla hassas bir konu olduğu için insanlar en iyi psikologları araştırmaktadır. İzmir’de psikolojik danışmanlık merkezi tercihi yapmadan önce İzmir’in en iyi psikologları için araştırma yaparken hangi alanda psikolog aradığınızı da iyi bilmelisiniz. Örneğin; yetişkinlerle çalışan ve yetişkin insanların psikolojisine hâkim olan bir psikoloğa ergen veya daha küçük yaştaki çocuğunuzu götürmek, çocuğunuzun geleceğini istemediğiniz yönde etkileyebilir. Bu yüzden psikolog arayışınızda hızlıca karar almak yerine öncesinde araştırma yapmalı veya bilen birilerine danışmalısınız.

Kaynak: https://norapsikoloji.com/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak