İYİ Parti seçim çağrıları konusunda açıklama yaptı

İYİ (İyi) Parti lideri Meral Akşener, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) genel başkanı Devlet Bahçeli'nin bu yıl 26 Ağustos'ta erken seçim çağrısında bulunmasından sonra endişelenecek bir şey olmadığını söyledi.

İYİ Parti seçim çağrıları konusunda açıklama yaptı
İYİ Parti seçim çağrıları konusunda açıklama yaptı Admin
Bu içerik 54 kez okundu.

 

“Bahçeli'nin 24 Ağustos'ta seçimlere katılma çağrısını hepimiz duyduk. Görüşümüze göre endişelenecek bir şey yok. Akşener, 17 Nisan'da partisinin İstanbul il şubesinde yaptığı açıklamada, bize karşı başlatılan tüm şiddetli su lekeleri karşısında zorlukların üstesinden geldikten sonra bu aşamaya geldik.

“Erken seçim veya zamanında seçim; şu ya da bu; Görüşümüze göre endişelenecek ya da üzülecek bir şey yok ”diye ekledi.

Bu arada İYİ Parti genel başkan yardımcısı Ümit Özdağ, seçimlerin Türkiye için “iyi” olacağını söyledi.

Partilerinin erken seçim için “hazır” olduğunu vurgulayan Özdağ, Akşener’in geçmişte defalarca yaptığı açıklamada, 15 Kasım’da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerini 3 Kasım’dan önce planlanandan daha önce beklediğini vurguladı. 2019.

AK Parti'nin, AKP'nin yıllık kongresini Eylül ayında yapması planlanan ilk plan nedeniyle, partinin bu yıl Kasım ayında yapılacak seçimler için beklentilerini revize ettiğini söyledi. “Ancak mali çöküş korkusu, [Cumhurbaşkanlığı] Sarayı ve AKP'yi seçimleri eski bir tarihe taşımaya itti. Bahçeli'yi bu ifadeyi yaptılar ”dedi.

“Hükümet bu kararı, ekonomik çöküşün sonuçlarını seçimlerden sonra ertelemeye karar verdi. Ama Türkiye için iyi olacak. Bir kurtuluşun başlangıcı olacak. Seçimlerin ardından, Türkiye'de bir kez daha demokratik bir hukuk devletinin kurulmasıyla birlikte, Türkiye'ye henüz gelmeyen para ve Türkiye'den kaçan nitelikli insan gücü geri gelmeye başlayacak ”dedi.

 

İYİ Partisi Meral Akşener Akşener Türkiye seçimler seçimler 2019 2019 2019 seçimleri ek anketler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin