İstanbul sokağının insanlarla dolu sahnesi

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , büyük kalabalığın önüne geçmek için halkı uyarmak için Twitter'a gitti ve İstanbul'un meşhur İstiklal Caddesi'nde gezen insanları çoğu yüz maskesi takmadan gösteren bir fotoğrafı paylaştı.

İstanbul sokağının insanlarla dolu sahnesi
İstanbul sokağının insanlarla dolu sahnesi Admin
Bu içerik 5783 kez okundu.

 

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , büyük kalabalığın önüne geçmek için halkı uyarmak için Twitter'a gitti ve İstanbul'un meşhur İstiklal Caddesi'nde gezen insanları çoğu yüz maskesi takmadan gösteren bir fotoğrafı paylaştı .

“Bu kalabalığa katılan herhangi biri kesinlikle hastalığa yakalanacaktır. İstiklal Caddesi'nde Pazar günü bazı görüntüler vardı [Ekim. 18] bu da insanı daha az iyimser yapar. Koca, yüz maskesi takan sadece birkaç kişi olmasaydı salgının varlığı hatırlanamazdı ”dedi.

"Gerekmedikçe kalabalıklardan kaçınalım" diye yazdı.

Koca bir röportajda, hükümetin sokağa çıkma yasağı koymayı düşünmediğini yineledi.

“İnsanların, enfeksiyon sayısındaki artışı azaltmak için yüz maskesi takmaya özel dikkat göstermeleri gerekiyor. Ne kadar tedbirli olursak o kadar başarılı olacağız ”dedi.

Bakan, üniversitelerin yeniden açılıp açılmayacağı sorulduğunda, tüm kurumların sonunda eğitime devam edeceğini, ancak bunun pandeminin gittiği kursa bağlı olarak kademeli bir yeniden açılma olacağını vurguladı.

İlkokul, ortaokul ve liselerde farklı sınıflardan öğrenciler yüz yüze dersler almaya başladı bile.

Koca, “Önümüzdeki haftalarda yüz yüze eğitim alanların bu sınıflarda salgının seyri ve enfeksiyon oranları değerlendirilerek karar ve öneriler verilecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi