İstanbul müzelerinde bayram tatili sırasında ziyaretçileri ağırlayacak

Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'daki mutlaka ziyaret edilmesi gereken müzeler , dört günlük Müslüman Bayram Kurban Bayramı boyunca sanat ve tarih meraklılarını ağırlamaya devam edecek.

İstanbul müzelerinde bayram tatili sırasında ziyaretçileri ağırlayacak
İstanbul müzelerinde bayram tatili sırasında ziyaretçileri ağırlayacak Admin
Bu içerik 15192 kez okundu.

 

Türkiye, 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri ​​arasında dini festivali izlemeye hazırlanırken , tarihi yarımadadaki Topkapı Sarayı Müzesi , Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzeleri ve Yerebatan Sarnıcı ve şehrin çeşitli yerlerinde bulunan çağdaş sanat müzeleri ve tematik müzeler tatil sırasında yerli ve yabancı turistler için sıkça gidilecek bir yer haline gelir.

Fatih Sultan Mehmed'den Sultan Abdulmejid'e kadar 400 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu'nun yönetim, eğitim ve sanat merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı Müzesi, bayramın ilk günü.

Benzer şekilde Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Köşkü, Beykoz Mecidiye Köşkü, Ihlamur Köşkü, Maslak Köşkü, Yıldız Şale Köşkü, Aynalikavak Köşkü, Florya Atatürk Deniz Köşkü tatilin ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerinde ziyaretçilere açık olacak.

Dolmabahçe Sarayı ve diğer saraylar, konaklar ve pavyonlar sabah 9 ile akşam 6 arasında ziyaret edilebilir.

Tarihte kaydedilen ilk uluslararası barış antlaşması olarak bilinen Alexander Lahit ve Kadesh Antlaşması da dahil olmak üzere birçok tarihi esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzeleri, bayramın ilk gününde saat 13.00 ile 17.00 arasında ziyarete açık olacak. (1000-1400GMT).

Üç ayrı müzeyi içeren mekan: Arkeoloji Müzesi, Eski Doğu Eserleri Müzesi ve Çinili Köşk Müzesi, bayram arifesinde ve tatil sırasında sabah 10 ile akşam 5 arasında (0700-1400GMT) ziyaret edilebilir.

Arkeolog, müzisyen ve ressam Osman Hamdi Bey tarafından kurulan kompleks, 128 yıldır tarih koridorlarında seyahat etmek ve medeniyetleri izlemek isteyenleri ağırlıyor.

Miniatürk, Panorama 1453 Tarih Müzesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk, Panorama 1453 Tarih Müzesi de tatil boyunca ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak.

Büyük Saray'ın su ihtiyacını karşılamak için 542 yılında Bizans İmparatoru Justinian tarafından inşa edilen Yerebatan Sarnıcı, tatilin ilk gününde kapatılacak ve diğer günlerde 09: 00-18: 30 (0600-1530GMT) arasında ziyaret edilebilecek.

Antik çağdan Roma'ya, Bizans'tan Selçuklu ve Osmanlı'ya kadar medeniyetlerin zengin mimari mirasını bir araya getiren Miniatürk, bayramın ilk günü hariç 09:00 - 19:00 (0600-1600GMT) saatleri arasında açık olacak tatil.

İstanbul'un gözde mekanlarından biri olan Panorama 1453 Müzesi, tatilin ilk gününde kapalı olacak ve ziyaretçileri 1, 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde sabah 8 ile akşam 6 arasında (0500-1500GMT) ağırlayacak.

İstanbul'daki Blaherne Sarayı kompleksinden sağ kalan tek saray olarak bilinen ve Avrupa yakasında Edirnekapı ve Eğrikapı ilçeleri arasında inşa edilen Tekfur Sarayı, kentin kara duvarlarına bitişik olarak,
09.00-18.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. tatil ve bayram ilk gün hariç.

Haliç'in kuzeyindeki Hasköy bölgesinde yer alan Rahmi M. Koç Müzesi, 1, 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde saat 09:30 - 17:00 (0630-1400GMT) arasında ziyaretçilere ev sahipliği yapacak.

Şair ve yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, tatil arifesinde ve bayram döneminde 1700'lü saat 11.00 - 19.00 (0800-1600GMT) arasında en sevilen oyuncak örneklerini sergilemeye devam edecek.

Akın'ın 20 yılda 40'tan fazla ülkede koleksiyonerlerden, antikalar ve müzayedelerden satın aldığı oyuncaklarla kurduğu müze, dünya tarihini ziyaretçilerine daha eğlenceli ve unutulmaz bir öğrenme yöntemi ile sunuyor.

Türkiye'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk, ilk Türk kadın
Başbakanı Tansu Çiller, 13. yüzyıl İslami tasavvuf âlimi Mevlana Celaluddin el Rumi, aktörler Angelina Jolie, Brad Pitt, Beren Saat, Kivanç Tatlıtuğ, bayram sırasında her gün öğleden 18.00'e kadar (0900-1500GMT) ziyaret edilebilir.

Türkiye'nin ilk çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern, Lütfi Özkök: Portreler'in yanı sıra sergilere ev sahipliği yapacak.

Müze, 1 Ağustos ve 2 Ağustos tarihlerinde ziyaretçilere açık olacak. Türkiye'deki müzeler ve antik alanlar, koronavirüs salgını nedeniyle kısa bir kapanıştan sonra Haziran ayında yeniden açıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere