İstanbul İçin Öğrenci Taşımacılığında Çare Bulundu!

İstanbul İçin Öğrenci Taşımacılığında Çare Bulundu!
İstanbul İçin Öğrenci Taşımacılığında Çare Bulundu! Emre
Bu içerik 89 kez okundu.

 

  Yerleşim alanlarının genişlemesi ve ana merkezlerden uzaklaşması sonucu, öğrenci taşımacılığında sorunlar baş göstermeye başladı. Özellikle lise ve dengi okullarda, eve yakın okullardan çok, özel uzmanlık alanlarında eğitim veren liselerde eğitim görmesi gereken gençlerin, okula ulaşımı ve ardından konutlara dönmesi, ciddi sorunlar haline gelmeye başladı.   Toplu taşıma araçları ile çözülemeyen bu sorunlar, İstanbul otobüs kiralama şirketlerinin öğrenci taşımacılığı konusuna ağırlık vermesi ile çözüldü. Organize olan İstanbul otobüs kiralama şirketleri, sadece lise değil, tüm diğer düzeydeki öğrenci taşımacılığı sorunlarına, köklü çözümler getirdi. Güvenilir şoförler ve konforlu otobüsler ile öğrenci taşımacılığı artık daha kolay.  

 Otobüs Kiralama Seçimi Nasıl Yapılır?

  Otobüs kiralama firmaları, otobüs işletmecileri odasına kayıtlı olmalı ve tüm görevli şoförlerin çalışma belgeleri olmalıdır. Sadece ehliyet sahibi olmak, otobüs kiralama şirketlerinde şoför olmaya yeterli değildir. Psikoteknik belgesi olmayan şoförlerle çalışmak, tüm yolcuları ve aynı zamanda kiralama şirketini de tehlike altında bırakacağından, belgesiz şoförlerin çalıştığı firmalardan uzak durulması gerektiği kaydedildi.   Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; psikoteknik belgeleri son derece sıkı testler sonucunda verilmektedir ve bu belgelere sahip olmayan kişiler, otobüs kiralama şirketlerine, çalışan olarak girememektedir. İstanbul otobüs kiralama firması yetkilisi, bu belgeye sahip olsa bile, tüm şoförlerin sıkı şekilde denetlenmeye devam edildiğini belirtti.  

 Öğrenci Gezisi Günübirlik Otobüs Kiralama

  Şehrin kültürel ve tarihi değerlerini görerek ve öğrenerek yetişen öğrencilerin, derslerinde daha başarılı oldukları ve tarihi olayları daha kolay anladıkları görülmesi üzerine, okullarda kültür gezileri düzenlenme sayısı arttı. Gidilecek yere, herkesin kendi imkânları ile gitmesi sonucunda, organizasyonda aksaklıklar yaşandığını belirten okul yetkilisi, sorumlulukları altında olan tüm öğrencileri, otobüs kiralama gibi güvenilir bir yöntemle götürmeyi tercih ettiklerini söyledi. Okul yetkilisi; kiralama ücretini, öğrenci başına bölerek, herkes için çok uygun fiyatlara gezi düzenleyebildiklerini de ekledi.  

 Günübirlik Şehir Dışı Gezi Kiralık Otobüs Fiyatı

  Tüm Türkiye'den, Çanakkale Şehitliğine gezi düzenleyen okullar ve şirketler, organizasyonun sağlığı açısından ve fiyat avantajı sağlamak için günlük otobüs kiralama yoluna gidiyorlar. Uzman şoförler ile kiralanan otobüsler, çıkış noktasından itibaren, son derece konforlu ve güvenilir bir seyahat sunuyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
The Challenge Nedir?
The Challenge Nedir?
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli