İstanbul Belediyesinden Açıklama

Bugün bir gazetede (01.12.2017) “İBB, ‘Alevi’ diye işten attı” başlığıyla yer alan haber nedeniyle bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. Haber, gerçekleri yansıtmamakta ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni haksız bir şekilde itham etmektedir.

İstanbul Belediyesinden Açıklama
İstanbul Belediyesinden Açıklama Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bu nedenle aşağıda hususları kamuoyuna açıklamak isteriz.

Habere konu olan Muharrem Yılmaz, İBB Trafik Müdürlüğünün yürüttüğü işler kapsamında ihaleyi alan özel bir firma çalışandır. Her yıl düzenli olarak yapılan ‘Avrupa Yakası Yatay- Düşey Trafik İşaretlerinin Bakım Onarım Ve Yenilenmesi İşi’ kapsamında, 11 yıl işçi olarak çalışmıştır. Oldukça uzun sayılacak bu sürede ‘Alevi’ kimliği ile hiçbir ayrıma uğramadığı, aksine işini yaptığı sürece çalışmaya devam ettiği açıktır. İşten çıkarılmasının Alevi oluşu ile hiçbir ilgisinin olmadığını bu gerçekler ortaya koymaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ve hizmet aldığı şirketlerde çok sayıda alevi çalışan vardır ve her kademede; şef, müdür ve daire başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bahsi geçen kişi, çalıştığı 2005-2016 yılları arasında, çalışan diğer işçiler tarafından da defalarca şikâyet edilmiş olmasına karşın herhangi bir işlem yapılmamış, sözlü olarak uyarılmıştır. 2 Haziran 2016 tarihinde verilen göreve itiraz ederek Müdür Yardımcısı’nın odasında müdür yardımcısının üzerine yürümüş, ağır hakaret ve tehditlerde bulunmuştur. Bunun üzerine çalışanı olduğu ilgili firma (Günsan Ltd.) tarafından noter aracılığıyla ihtarname çekilmiştir. Adı geçen personel bu ihtarnameye cevap vermemiş, bunun üzerine firma tarafından sözleşmesi feshedilmiştir.

Haberde iddia edildiği şekliyle, konunun adı geçen şahsın alevi kimliği ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort