İstanbul Ağrı Festivali

Bu yıl ilki düzenlenecek olan İSTANBUL’DA AĞRI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ kapsamında,22 Mart Akşamı Ağrı Anadolu Tuzla Derneğinin gerçekleştirmiş olduğu,ve Ağrı festivali konusunda yapıcı kararların alındığı toplantıyı,CAN AĞRI HABER olarak yerinde takip ettik.

İstanbul Ağrı Festivali
İstanbul Ağrı Festivali Emre
Bu içerik 0 kez okundu.


Bu yıl ilki gerçekleştirlecek olan İstanbul’da Ağrı Günleri 28 Mart-4 Nisan tarihleri arasında Maltepe Sahilinde  yapılacaktır.Bu kapsamda 1 Nisan Cumartesi günü de Tuzla Belediyesinin katkıları ile “Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşmasında”Ağrılılar Gecesi Programı yapılacaktır,Program Tuzla Nikah Sarayı ve Kültür Merkezinde Öğlen saat 1’de (13:00) başlayacaktır.

Dernek Başkanlarımızın aldığı kararlar neticesinde Ağrı ilimizden 150 öğrencimiz Festival kapsamında İstanbul’a getirilip, çeşitli eğitimler, müze gezileri, sürpriz yarışmalar gibi etkinliklerde buluşturulacaktır.
Bunun yanı sıra,Ağrı damak tadı, Ağrı’ya has ürünler ve her akşam Ağrı ezgilerinin seslendirileceği dopdolu bir festival olacaktır.
Yapılan istişareler ile birlikte gerek sosyal medya ,gerekse televizyon, basılı yayın gibi bir çok platform üzerinden etkinlik duyurularının başlandığı belirtildi.

Peki bu etkinlik Ağrı’ya ne yarar sağlar


Bu konuda da konuşma yapan Tuzla Ağrılılar Derneği Başkanı Sayın Mehmet Uşen,Ağrı toplumunun daha da büyük kitle hareketlerine ihtiyacı olduğunu ve dernekleşme ile Ağrı’mıza ve geleceğimize nasıl sahip çıktığımızı gösterecek bir etkinlik olacağını belirtti.
Toplantıya katılan tüm temsilcilerin ortak düşüncesi,Ağrı’yı İstanbul’da büyük bir kitleye göstermek ve Ağrı’lı insanlarımızın ise memleket hasretini biraz olsa dindirmek.
Ağrı’yı yaşatmak,Ağrı’yı büyütmek için bizlerde CAN AĞRI HABER olarak,festival süresince halkımız ve yöneticilerimiz ile birlikte olacağız.
Bu festival kapsamında Ağrı’lı yöneticiler,ve Dernekler festivale hazır bir şekilde çalışmaktadır.
Sizlerden de festivalimize gelirken,çevrenizdeki tüm dostlarınızı komşularınızı Ağrı ile buluşturmak için bu festivalin resimlerini paylaşmanızı rica ederiz.
Tüm Halkımızı bu festivale bekliyoruz.
Her şey Ağrı Halkının ve Ağrı’nın Geleceği için…

 

 Kaynak: http://canagrihaber.com/gundem/agridan-istanbula-cikarma/

 

 

ağrı günleri ağrı festivali istanbul ağrı günleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor