ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ SİSTEMİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ SİSTEMİ
ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ SİSTEMİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi  ISO 27001, kurumlara, bilgi güvenliğini sağlama adına standartlar oluşturur. Bu standartlar, ISO Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından oluşturulmuştur. Global ölçekli olarak oluşturulan bu standartlar ile, kurum ve kuruluşlar kendi bilgi güvenliğini sağlama yoluna girerler. Sitemin en temel özelliği, veri analizi ve risk yönetimidir. Bu bağlamda, plan ve projeler geliştirerek, risk analizini doğru yapılandırırlar.

ISO 27001 ile sağlık, eğitim, finans sektörü gibi yüz binlerce hatta milyonlarca kullanıcısı olan sektörlerin devamını ve sürekliliğini sağlamak hedef alınır.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile birlikte, kurumlar, kendi bilgi varlıklarını belirleyip, bu varlık ve verilere gelebilecek olası tehditlere karşı önlem alırlar. Bunun yanında, risklerin meydana gelmesi sonrası, doğru yönetilebilmesi de, bu sistem ile daha sağlıklı şekilde sağlanmış olur.

ISO 27001 Danışmanlık özellikle kurumsallaşma yolunda olan kurumlar için büyük önem arz eder. Zira, hedef kitle ve iştirakçilerin kişisel verilerinin korunduğunu bilmesi, öz güvene neden olur ve bu da kuruma olan güveni arttırır. Bunun aksi bir durumda, müşterilerin kişisel bilgileri, 3. Kişilerin eline geçerek, istenmeyen bir durum ile karşılaşılabilir. Bu durum da, kurumun kurumsallaşmasını önleyebileceği gibi, kurumsallaşmış bir kurumun da güvenilirliğini sorgulanabilir hale getirir.

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi ile hem çalışanlar, hem şirket sahipleri hem de iştirakçiler ve müşteriler kendilerini güvende hisseder. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı