İşletmeniz İçin İşyeri Hekimliği Hizmetleri

İşyerlerinde sağlıklı ortam oluşturulması insan sağlığı için çok önemli bir husustur. Bu nedenle hemen her ülke bir takım hukuki düzenlemeler yaparak işyerlerini daha sağlıklı çalışma ortamlarına dönüştürme gayreti içine girmişlerdir.

İşletmeniz İçin İşyeri Hekimliği Hizmetleri
İşletmeniz İçin İşyeri Hekimliği Hizmetleri ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

İşyerlerinde sağlıklı ortam oluşturulması insan sağlığı için çok önemli bir husustur. Bu nedenle hemen her ülke bir takım hukuki düzenlemeler yaparak işyerlerini daha sağlıklı çalışma ortamlarına dönüştürme gayreti içine girmişlerdir. Ülkemizde de 6331 sayılı kanun ile iş sağlığı ve güvenliği anlamında birtakım düzenlemeler getirilmiştir.

İşyerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurmak, işyeri hekimi bulundurmak, yeterli sayıda sağlık personeli bulundurmak gibi zorunluluklar bu kanun kapsamında zorunlu hale gelmiştir.

Ancak işverenler için maddi anlamda büyük bir külfet de doğmuştur. Çünkü bu kadar fazla personelin maaşı, sigortası, tazminatı hepsi işverenin üzerine yüklenmiştir. 6331 sayılı kanunun daha verimli bir şekilde yürütülmesi için çıkartılan yönetmelik ile işverenlerin üzerindeki bu yükler de bir nebze olsun azaltılmıştır. İşyerlerinde bulunması gereken iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli gibi kişiler bir takım firmalar kurmuşlar ve bu firmalar üzerinden işyerlerine hizmet vermeye başlamışlardır. Ancak bunun yasal alt yapısını ve yetkilendirmesi de işte bu yönetmelik ile sağlanmıştır. Bakanlık tarafından yani Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı tarafından belli standartlar getirilmiş ve bu firmalardan bu standartlara uyanlara yetkilendirme yapılmıştır. OSGB adı verilen yani Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ismi verilen bu firmalar yönetmelikte ““Kamu kurum ve kuruluşları, organize sanayi bölgeleri ile 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre faaliyet gösteren şirketler tarafından, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere kurulan gerekli donanım ve personele sahip olan ve Bakanlıkça yetkilendirilen birim” şeklinde tanımlanmışlardır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir İstanbul OSGB firması da Acar OSGB firmasıdır. İşyerlerinin ve işçilerin haklarını korumak, işverenlerin yasal zorunluluklarını yerine getirmede katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan Acar OSGB kaliteli hizmeti ile her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Sağlık raporu çok tehlikelilerde yılda bir, tehlikelilerde 3 yılda bir, az tehlikelilerde 5 yılda bir kere tüm işçiler için alınmalıdır.OSGB Sağlık Raporu ile bu zorunlulukları yerine getirmek mümkündür. OSGB Sağlık Raporu hizmeti ve diğer tüm hizmetler için Acar OSGB firmasına www.acarosgb.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı