İşletmeler İçin Enerji Verimliliği Çözümleri

Enerji tüketimi her gün artmakta ve insanlığı tehdit etmektedir. Bunun önüne geçmenin yolu enerji verimliliğini artırmaktan geçmektedir.

İşletmeler İçin Enerji Verimliliği Çözümleri
İşletmeler İçin Enerji Verimliliği Çözümleri ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

Günümüzün en büyük problemlerinden biri enerjiyi doğru yönetememek ve enerjiyi gereksiz kullanmak günümüzün en büyük problemlerinden biri olarak karşımız açıkıyor. Enerji yönetimi göründüğü kadar basit olmamakla birlikte sadece bireysel kişilerile de olabilecek bir iş değildir. Enerji yönetimini sağlayarak enerji verimliliğini artırabilirsiniz ve önemli bir maliyet kalemini düşürebilirsiniz.

Günümüzde o kadar büyük firmalar var ki çalışan sayısı bazı ülkelerin nüfuslarından bile fazladır. Bunların harcadığı enerji miktarlarını göz önüne getirmeye çalışın. Böyle yerlerde yapılabilecek enerji yönetimi ile hem en büyük maliyet kalemlerinden birini düşürmüş olursunuz hem de enerjiyi doğru yöneterek enerji verimliliği konusunda büyük adımlar atmış olursunuz.

Enerji Yönetimi ile Maliyetleri Düşürün!

Dünyada enerji yönetimi konusunda en başarılı şirketlerinden biri olan ve hatta bu konuda uzun yıllardır zirveyi kaptırmayan Schneider-Electric, ürettiği çözümler ile sektörün yüzünü güldürmeye devam ediyor. Özellikle üretim sanayilerinde en önemli maliyet kalemi enerjidir.

Schneider ile sadece sanayi değil konut, bina, enerji ve alt yapı gibi sorunlarınıza çözüm üretebilirsiniz. Schneider, bu konuyu 4 adım da değerlendiriyor. Bu adımları şöyle sıralayabiliriz;

  • Olası tasarruf alanlarını ve sorunları belirlemek için enerji kullanımını ölçmek.
  • Düşük tüketimli ekipmanlar ve sistemler monte etmek.
  • Otomasyon yönetimi, danışmanlık, eğitim ve izleme kaynaklarını kullanarak yüksek performansı korurken uzun vadeli kullanımı iyileştirmek.
  • Bakım, gözetim ve izleme yoluyla enerji tasarruflarını sürekli analiz etmek.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarında enerji yönetimi sağlanarak enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu tasarruf miktarı %30’lara kadar çıkabilmektedir. Ayrıca tesisatınız sürekli olarak kontrol edilmediği taktirde elde edilen tasarrufların %20’si kadarını geri veriyorsunuz.

Yapılan araştırmalara göre günümüzde enerji tüketiminin yarısından fazla endüstri ve bina pazarında gerçekleşmektedir. Bu tüketimi enerji verimliliği yöntemi kullanarak ve Kyoto kararlarını uygulayarak hızlı ve ucuz bir şekilde aşağı çekebilir ve enerji tüketimini düşürebiliriz.

Enerji tüketimi her geçen gün artmakta ve insanlığı tehdit etmektedir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu enerji verimliliğini artırmaktan geçmektedir.

 

Schneider Electric
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
beylikdüzü escort