İşletmeler İçin Enerji Verimliliği Çözümleri

Enerji tüketimi her gün artmakta ve insanlığı tehdit etmektedir. Bunun önüne geçmenin yolu enerji verimliliğini artırmaktan geçmektedir.

İşletmeler İçin Enerji Verimliliği Çözümleri
İşletmeler İçin Enerji Verimliliği Çözümleri ahmet
Bu içerik 107 kez okundu.

Günümüzün en büyük problemlerinden biri enerjiyi doğru yönetememek ve enerjiyi gereksiz kullanmak günümüzün en büyük problemlerinden biri olarak karşımız açıkıyor. Enerji yönetimi göründüğü kadar basit olmamakla birlikte sadece bireysel kişilerile de olabilecek bir iş değildir. Enerji yönetimini sağlayarak enerji verimliliğini artırabilirsiniz ve önemli bir maliyet kalemini düşürebilirsiniz.

Günümüzde o kadar büyük firmalar var ki çalışan sayısı bazı ülkelerin nüfuslarından bile fazladır. Bunların harcadığı enerji miktarlarını göz önüne getirmeye çalışın. Böyle yerlerde yapılabilecek enerji yönetimi ile hem en büyük maliyet kalemlerinden birini düşürmüş olursunuz hem de enerjiyi doğru yöneterek enerji verimliliği konusunda büyük adımlar atmış olursunuz.

Enerji Yönetimi ile Maliyetleri Düşürün!

Dünyada enerji yönetimi konusunda en başarılı şirketlerinden biri olan ve hatta bu konuda uzun yıllardır zirveyi kaptırmayan Schneider-Electric, ürettiği çözümler ile sektörün yüzünü güldürmeye devam ediyor. Özellikle üretim sanayilerinde en önemli maliyet kalemi enerjidir.

Schneider ile sadece sanayi değil konut, bina, enerji ve alt yapı gibi sorunlarınıza çözüm üretebilirsiniz. Schneider, bu konuyu 4 adım da değerlendiriyor. Bu adımları şöyle sıralayabiliriz;

  • Olası tasarruf alanlarını ve sorunları belirlemek için enerji kullanımını ölçmek.
  • Düşük tüketimli ekipmanlar ve sistemler monte etmek.
  • Otomasyon yönetimi, danışmanlık, eğitim ve izleme kaynaklarını kullanarak yüksek performansı korurken uzun vadeli kullanımı iyileştirmek.
  • Bakım, gözetim ve izleme yoluyla enerji tasarruflarını sürekli analiz etmek.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarında enerji yönetimi sağlanarak enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu tasarruf miktarı %30’lara kadar çıkabilmektedir. Ayrıca tesisatınız sürekli olarak kontrol edilmediği taktirde elde edilen tasarrufların %20’si kadarını geri veriyorsunuz.

Yapılan araştırmalara göre günümüzde enerji tüketiminin yarısından fazla endüstri ve bina pazarında gerçekleşmektedir. Bu tüketimi enerji verimliliği yöntemi kullanarak ve Kyoto kararlarını uygulayarak hızlı ve ucuz bir şekilde aşağı çekebilir ve enerji tüketimini düşürebiliriz.

Enerji tüketimi her geçen gün artmakta ve insanlığı tehdit etmektedir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu enerji verimliliğini artırmaktan geçmektedir.

 

Schneider Electric
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı