Işın Kılıcı Nasıl Yapılır?

Işın Kılıcı Nasıl Yapılır?
Işın Kılıcı Nasıl Yapılır? Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Tüm bilim kurgu ve fantezi dünyası silahlarının içinde belki de en çok bilinen silah ışın kılıçlarıdır. Jedi(Ceday) veya Sith(Sit) savaşçılarının eğitiminde ışın kılıcı kullanma önemli yer tutar. Işın kılıcı kısmen elektrikli olsa da yapay olarak elde edilemeyecek “kiber kristallerini barındırır. Işın kılıcı hemen hemen her şeyi kesebilir. Işın kılıçları hakkındaki her şeyi bilmek zor olsa da hikayesini belli bir ölçüde bilebiliyoruz.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.yüzyılın başından itibaren çizgi roman yazarları, kahramanları kılıçlarının yanı sıra ışın tabancalarıyla savaştırdı. Bu da gelişen teknolojinin yanı sıra büyülü bir dünya yaratan George Lucas’a ilham vermiştir. Işın kılıçları ilk başta her karakterin kullanabileceği sıradan bir silah olarak düşünülse de daha sonra Lucas bu kılıcı kullanmak için özel olarak eğitilen

 

Jedi veya Sith lordlarının kullanmasını arzulamıştır. Eski nesil kılıçlar bir adet kabzadan oluşur. Işın kılıçlarının çizimleri filme özeldir. Ses ve görsel efektlerle birleştiğinde ışın kılıçları gelmiş geçmiş en havalı silah olarak karşımıza çıkar.

 

 

Jedi savaşçıları, kendi ışın kılıçlarını tamamlamak eğitimlerini tamamlamada önemli bir aşamadır. Genç Padawanlar(Jedi adayları) için doğru ve ender bulunan kristali bulmak Jedi geleneklerinden biridir. Kılıcı yapmak da çaba ve dikkat gerektirir çünkü kötü yapılmış bir ışın kılıcı sahibini yaralayabilir. Sadece iyi derecede inşaa edilmiş bir silah değil bir Jedi’nin Güç ile bağlantısını da oluşturur. Padawanlar bir Jedi olmadan önce örgülerini ışın kılıcı ile keserler. Işın kılıcı, Jedi refleksleri için ideal bir silahtır çünkü hem saldırı yaparken hem de savunmada kullanılabilir. Işın tabancası atışlarını engelleyebilir hatta yansıtabilir. Son film Rogue One’da Darth Vader’in bu tekniği kullandığını görüyoruz.Standart bir Jedi kılıcı bir metre uzunluğundadır ve açma-kapama düğmesi barındırır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni nesil kılıçlarda ise (Kylo Ren’in üç kabzalı kılıcı) tasarım belli oranda değişmiş, bu pek çok Yıldız Savaşları hayranının tepkisini çekmiştir. Darth Maul’un ışın kılıcı da standart ışın kılıçlarından farklıdır.Işın kılıçlarının filmlerde işe yaradığını görsek de gerçekte bir ışın kılıcı elde etmek oldukça zordur. Işın kılıçlarının kristallerini sağlayabilecek plazma maddesi oldukça pahalı olduğunda yeterli miktarda elektrik üretimi gerektirmektedir. Günümüzde bunun yerine, ışın kılıcı oyuncakları daha yaygındır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı