İşe Giriş Ve Periyodik Muayene Sağlık Raporları

İşe giriş ve bunun için yapılacak periyodik muayene sağlık raporu almak için, işe girmek isteyen kişilerin yapacağı bazı işlemler bulunmaktadır. iş güvenliği konusunda ilk aşama olan işlemleri yapmadan işe giriş tam olarak gerçekleşmez.

İşe Giriş Ve Periyodik Muayene Sağlık Raporları
İşe Giriş Ve Periyodik Muayene Sağlık Raporları ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

 

İşe giriş ve bunun için yapılacak periyodik muayene sağlık raporu almak için, işe girmek isteyen kişilerin yapacağı bazı işlemler bulunmaktadır. iş güvenliği  konusunda ilk aşama olan işlemleri yapmadan işe giriş tam olarak gerçekleşmez.

 

İşe Giriş Ve Periyodik Muayene Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

İşe girmek isteyen kişi; bulunduğu il ya da ilçedeki OSGB'lere veya Toplum Sağlığı Merkezine başvuru yapar ve işyeri hekimliği bölümüne giderek işe giriş için sağlık raporu almak istediğini beyan eder. İlgili yönetmeliğin ekinde bulunan örneğe uygun rapor, işyeri hekimi tarafından gerekli fiziki muayene yapıldıktan sonra doldurulur.

 

Sağlık raporu alacak olan kişi de kimlik bilgilerinin yer aldığı bölümünü doldurur. İşe giriş muayenelerinde; yüksek yerlerde çalışanlara, gürültülü yerlerde çalışanlara, tozlu işlerde çalışanlara ya da başka departmanlarda çalışacak olan kişilere verilecek olan raporlarda dikkat edilecek noktalar bulunmaktadır. Mesela yüksekte çalışacak kişiler arasında kadınlar, 18 yaşından küçük olanlar ve bedensel engeli bulunanlar yer alamaz.

 

Yüksekte çalışacak olan kişilerden bazı tetkikler yaptırması istenir ve ona göre sağlık raporu verilir. Yine tozlu yerlerde çalışacak kişiler arasında ise aşırı şişmanlar, astım hastası olanlar ve bronşit hastası olanlar yer alamaz. Bir de gürültülü yerlerde çalışan kişilerin ise kulağında problem olmaması gerekir.

Tuğra OSGB işe giriş raporu ve periyodik sağlık kontrolleri hizmetini mobil veya anlaşmalı sağlık kuruluşlarında kısa sürede sonuçlandırmaktadır. Sizde beklemeden raporlarınızı almak için Tuğra OSGB'yi arayın.

 

İşyeri hekimi tarafından işe giriş için sağlık raporu alan kişilerin, çalıştığı iş grubuna göre periyodik olarak yılda bir kez ya da yılda iki kez kontrole gelmeleri de gerekir. Periyodik muayenenin amacı; işe girerken muayene olan kişide aradan geçen süre içerisinde herhangi bir hastalığın oluşup oluşmadığının belirlenmesi ve çıkan sonuçlara göre önlemler alınmasıdır. Periyodik muayenenin hangi iş gruplarında ve yılda kaç kez yapılacağı ilgili yönetmelikle belirlenmiştir ve burada yazılı olan önemli noktalara dikkat edilmelidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor