İş Eldiveni İçin Bilinmesi Gerekenler

İş Eldiveni İçin Bilinmesi Gerekenler

İş Eldiveni İçin Bilinmesi Gerekenler
İş Eldiveni İçin Bilinmesi Gerekenler Admin
Bu içerik 569 kez okundu.

 

İş kazalarının önüne geçilmesinde koruyucu ekipmanların önemi oldukça yüksektir. İş eldiveni de yoğun olarak kullanılan giyim ürünlerinden birisidir. Yaşanabilecek iş kazalarında en sık karşılaşılan durum ellerin yaralaması olmaktadır. Bu sebeple pek çok sektörde tercih edilen iş eldivenleri el sağlığının korunmasında büyük bir rol oynamaktadır. Standart eldivenlerin geçirgenliği yüksek olduğu için birçok problem ortaya çıkabilecektir. Dolayısıyla el ile temasın fazla olduğu mesleklerde muhakkak iş eldiveni tercih etmek birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de kullanılacak eldivenin yapılan işe uygun olmasıdır. Çünkü uygun olmayan bir seçimde bulunulursa istenen koruma seviyesine ulaşmak mümkün olmayacaktır.

İş eldiveni nerede kullanılır? Konusunda pek çok yanıt verilebilmektedir. En yoğun kullanıma sahip sektörler şöyledir; demir, çelik ve metal sektörü, makine imalathaneleri, otomotiv sektörü, inşaat alanları, cam ve cam malzemeleri üretimi yapılan tesisler, çeşitli laboratuarlar, gıda endüstrisi, elektrik ve elektronik sektörü, kalite kontrol yapılan işletmeleri, kâğıt ve kâğıt malzemelerinin üretimi ve el ile yüksek sıcaklığa temas ihtimalinin olduğu tüm sektörlerde yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Bunlara ek olarak kesici ve delici aletlerin kullanıldığı tüm iş kollarında da ellerde iş eldiveni bulundurmak son derece önemlidir. Güvenli ve sorunsuz bir çalışma ortamı için bu eldivenlerin kullanılmasına azami şekilde önem vermek gerekmektedir

İş eldivenleri kalitelerine göre bazı standartlara sahip olmaktadır. Bunlar kısaca şu şekildedir; mekanik risklere karşı koruma  ( EN 388 – 2016), termal tehlikelere karşı koruma ( EN 407), kimyasallara ve mikroorganizmalara karşı koruma (EN 374 – 2016), radyasyon ve radyoaktif kirlenmeye karşı koruma (EN 421), soğuğa karşı koruma (EN 511- 1999). Bilinmesi gerekenlerden birisi de tüm bu standartlar gözetilerek iş eldiveni seçimi yapmaktır. Böylelikle çalışılan ortamda ellerin olumsuz durumlarla karşılaşması engellenmiş olacaktır. Ayrıca uzun ömürlü kullanım için de doğru seçim yapmak gerekmektedir. Dilerseniz iş eldiveni ihtiyaçlarınız için https://www.hamdidede.com/el-koruyucular web sitesi üzerinden ürün incelemesi yapabilirsiniz. Online olarak sipariş verebilir ve sorularınız için iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere