takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 İş Ararken Nelere Dikkat Etmeli

İş Ararken Nelere Dikkat Etmeli

İş Ararken Nelere Dikkat Etmeli
İş Ararken Nelere Dikkat Etmeli Admin
Bu içerik 868 kez okundu.

 

America Online CEO’su Steve Case ‘’ Nasıl başladığınız değil, önemli olan nasıl fark edileceğinizdir’’ sözüyle başlamaktan çok başlangıcınızın nasıl olduğuna değinmiştir. Online CV hazırlarken, sadece bir CV’iniz olması değil onu nasıl hazırladığınız ve nasıl sunduğunuz da öncelik vermeniz gereken noktalardan biridir. İş ararken yapılan en büyük hatalardan biri özgeçmişin hatalı ve yanlış bir şekilde düzenlenmesidir. Özgeçmişinizin profesyonel bir şekilde hazırlanması için CVmaker aracılığıyla iş bulma olasılığınızı artırabilirsiniz.

Global Dünyaya Hazırlık…

İş ararken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri küreselleşmiş olan dünyanın ritmine uygun hareket etmektir. Bugün hazırlanan CV’ler her yıl düzenlenir, güncellenir, mesleki tanımlar farkı alanlara birleşir ve en önemlisi yabancı diliniz sizi iş ararken bir adım öne çıkartacaktır.

Global dünyaya hazırlık yapmak için öncelikle CV dosyanızın düzeni ve içerisindeki bilgilerin dikkat çekici bir şekilde işlenmesi için profesyonel bir yardım alabilir, başvuru yapacağınız şirketlerin kullandığı Word biçimine göre düzenlenmesini CVmarker tarafından sağlayabilirsiniz. İlk adımda önce CV’nizin global entegresini yerine getirmeniz dikkat çekici olacak, sizi çalışma hayatınızda ön sıralara taşıyabilecektir.

İş Ararken CV Başvurusunun Önemi

Mesleğinizin tanımı kadar, sizi tanıtan CV’nin özellikleri ve aynı zamanda güncel global CV düzeninden haberdar olmanız oldukça önemlidir. Yapılan hatalardan biri her işe aynı ve benzer özgeçmişlerle başvurmak, daha da kötüsü yıllar önce hazırlanmış olan bir CV ile yeni iş başvuruları yapmaktır. Sizi iş alacak olan işverenin zamanını almadan, onu uzun süre bilgilerinize bakmak zorunda bırakmadan, sade ve önemli bilgilerin sıralandığı bir özgeçmiş hazırlamanız gerekmektedir.

İşverenin sizinle ilgili bilmesi gerekenleri önem sırasına göre düzenlemek ve bu sırada sıkıcı aynı zamanda karışık bilgilerden kaçınmak oldukça önemli olacaktır. Bu alanda profesyonel bir hizmet sunmakta olan CVmaker’den destek alarak, iş başvuru dosyanızın hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

CV Nasıl Hazırlanmalıdır?

Kişisel bilgilerinizi gireceğiniz ve aynı zamanda mesleki tanımınızı ortaya koyacağınız Online CV, sizi temsil eden önemli bir belgedir. İş görüşmesinde telafi ederim düşüncesinden kaçınarak, öncelikle iş görüşmesine çağrılmayı hedeflemelisiniz. Bugün iş başvurusu sonrası görüşmeye çağrılmamanın ilk nedeni ‘’Yetersiz bulunan CV’’ dosyasına sahip olunmasıdır.

Kişisel bilgilerinizi girerken bunlara dikkat etmelisiniz;

  • İsminiz ve soy isminiz doğru sıralamada olmalıdır.
  • İletişim bilgileriniz (telefon, e-posta ve adres)
  • Linkedin profilinizin olması ve mutlaka eklenmesi gerekmektedir.
  • Fotoğraf bulunmalı ve çalışma geçmişi vurgulanmalıdır.
  • Kariyer hedefiniz CV özelliğine göre imla kurallarına uygun bir Türkçeyle yazılmalıdır.

Daha fazla yardım için CVMaker CV örneklerine göz atınız.

 

CV Hazırlarken Fotoğraf Kullanımının Önemi

İş başvurularında dikkat çekici olan ve sizi dikkate almalarını sağlayan bir diğer önemli nokta ise fotoğraf kullanımıdır. Profesyonel bir şekilde CV hazırlamak için fotoğraf kullanmaya önem vermeli aynı zamanda iş verenin sizi unutmamasını sağlamalısınız. İş profilinizi ortaya koyacak olan fotoğraflı CV hazırlığı için CVMaker üzerinden online işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi:

https://www.cvmaker.com.tr/blog/ozgecmis/cv-de-fotograf-nasil-olmali

CV Uzunluğu Nasıl Olmalıdır?

Kısa ve öz bir CV her zaman iş görüşmesine çağrılmanız için önemli bir nokta olmaktadır. İş verenin vaktini almadan, istediği bilgilere anında ulaşabileceği bir özgeçmiş hazırlığı için bilgilerinizi düzenli ve planlı bir şekilde aktarmanız gerekmektedir. En az 1 sayfa ve en fazla 2 sayfa olacak şekilde bir CV hazırlanması gerekmektedir.

İngilizce CV Hazırlamak

İngilizce Cv hazırlamak için CVmaker ekibinden destek alabileceğiniz gibi öncelikle başvuru yapılacak ülkeye göre de CV oluşturulması gerekmektedir. Özgeçmişinizi hazırlarken, Amerikan İngilizcesi ve İngiltere İngilizcesi gibi ayrımların farkında olarak hazırlık yapmanız, profesyonel bir tercümanla çalışmanız önemli olacaktır. İngilizce CV hazırlanması için de site üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi