IP Kamera

IP kamera sistemleri, güvenlik amacıyla kurulmuş kamera sistemlerinin en gelişmiş düzeyde olanlarıdır. Bunun sebebi ise çekilen görüntünün istendiği gibi kaydedilmesi ve işlenebilmesidir.

IP Kamera
IP Kamera ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

IP kamera sistemleri, güvenlik amacıyla kurulmuş kamera sistemlerinin en gelişmiş düzeyde olanlarıdır. Bunun sebebi ise çekilen görüntünün istendiği gibi kaydedilmesi ve işlenebilmesidir. Kullanımındaki pratiklik ve üst düzey arayüz de hesaba katıldığında IP kamera sistemleri güvenlik bakımından en çok tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.

IP kameraları türevlerinden ayıran en büyük özellik, sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması için altyapının kurulmasının yeterli olmasıdır. Kablolu veya kablosuz olarak kurulabilen altyapı sayesinde kamera görüntü kaydederken veya görüntüyü merkeze aktarırken herhangi bir film, kart veya kayıt cihazına ihtiyaç duymaz. Çekilen görüntü altyapı üzerinden direkt sisteme kaydedilir. Kablosuz olarak kurulan sistemlerde internet üzerinden veri transferi sağlanırken, kablolu sistemlerde network kullanılır.

Kablolu veya kablosuz olarak kullanılan sistemlerde, kayıt cihazı olarak tanıtılan bilgisayar, cep telefonu, tablet ve benzeri ürünlerde IP kamera tarafından çekilen görüntüler anlık olarak takip edilebilir. Dilendiği taktirde bu sırada sistem, kameradan gelen görüntüleri yine anlık olarak sisteme kaydedebilir. Bu şekilde çok detaylı bir güvenlik kontrolü sağlanmış olur.

IP kameraların en büyük özellikleri ise, merceklerinin kalitelerinden dolayı hareket sensörü bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde kamera, sisteme alarm vermesi için kaydedilen hırsızlık veya yangın gibi durumlarda otomatik olarak sistemi uyarır ve çeşitli mekanizmalara uyarı yapılır. Üst düzey sistemlerde geçerli olan bu özellik sayesinde herhangi bir olağanüstü durumda oluşacak zarar minimuma indirilmiş olur.

Güvenlik sistemleri ve  kamera sistemleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort