IP Kamera

IP kamera sistemleri, güvenlik amacıyla kurulmuş kamera sistemlerinin en gelişmiş düzeyde olanlarıdır. Bunun sebebi ise çekilen görüntünün istendiği gibi kaydedilmesi ve işlenebilmesidir.

IP Kamera
IP Kamera ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

IP kamera sistemleri, güvenlik amacıyla kurulmuş kamera sistemlerinin en gelişmiş düzeyde olanlarıdır. Bunun sebebi ise çekilen görüntünün istendiği gibi kaydedilmesi ve işlenebilmesidir. Kullanımındaki pratiklik ve üst düzey arayüz de hesaba katıldığında IP kamera sistemleri güvenlik bakımından en çok tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.

IP kameraları türevlerinden ayıran en büyük özellik, sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması için altyapının kurulmasının yeterli olmasıdır. Kablolu veya kablosuz olarak kurulabilen altyapı sayesinde kamera görüntü kaydederken veya görüntüyü merkeze aktarırken herhangi bir film, kart veya kayıt cihazına ihtiyaç duymaz. Çekilen görüntü altyapı üzerinden direkt sisteme kaydedilir. Kablosuz olarak kurulan sistemlerde internet üzerinden veri transferi sağlanırken, kablolu sistemlerde network kullanılır.

Kablolu veya kablosuz olarak kullanılan sistemlerde, kayıt cihazı olarak tanıtılan bilgisayar, cep telefonu, tablet ve benzeri ürünlerde IP kamera tarafından çekilen görüntüler anlık olarak takip edilebilir. Dilendiği taktirde bu sırada sistem, kameradan gelen görüntüleri yine anlık olarak sisteme kaydedebilir. Bu şekilde çok detaylı bir güvenlik kontrolü sağlanmış olur.

IP kameraların en büyük özellikleri ise, merceklerinin kalitelerinden dolayı hareket sensörü bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde kamera, sisteme alarm vermesi için kaydedilen hırsızlık veya yangın gibi durumlarda otomatik olarak sistemi uyarır ve çeşitli mekanizmalara uyarı yapılır. Üst düzey sistemlerde geçerli olan bu özellik sayesinde herhangi bir olağanüstü durumda oluşacak zarar minimuma indirilmiş olur.

Güvenlik sistemleri ve  kamera sistemleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın en güzel evi
Dünyanın en güzel evi
Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi