İnternetten Dizi Nasıl İzlenir

İnternetten Dizi Nasıl İzlenir

İnternetten Dizi Nasıl İzlenir
İnternetten Dizi Nasıl İzlenir Admin
Bu içerik 12680 kez okundu.

 

Son yıllarda televizyon izleme alışkanlıklarında göze çarpan değişiklikler söz konusu. Özellikle gençler televizyonlardaki program ve dizileri takip etmek yerine vakitlerini sosyal medyada, Youtube programlarında ve internet dizilerini seyrederek geçiriyorlar.

Neilsen’in Amerika’da yaptığı araştırmaya göre 2018 - 2019 yılları arasında 18 - 34 yaş arasındaki kitlenin günlük televizyon izleme süresi %17,2 azalmış görünüyor. Dikkatinizi çekmiştir tüm yaş gruplarında düşüş var ancak en belirgin düşüş 18 - 34 yaş aralığındaki grupta.

Türkiye için henüz böyle bir çalışmaya rastlamadık ancak hem Youtube kanallarının etkisi ve izlenme sayıları hem de yerli ve yabancı dizi film izleme platformlarının gördüğü talebi göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye’de de durumun çok farklı olmadığını tahmin ediyoruz.

Televizyonda yayınlanan diziler artık aynı anda internette de yayına giriyor. Bunun dışında bazı diziler televizyondan internete transfer oluyor. Örneğin geçen sezon TV8’de yayınlanan Gülse Birsel’in yazdığı Jet Sosyete dizisi bu sene PuhuTv’de yayınlanacak. Televizyon dizilerinin uzun yayın süreleri bu transferlerin daha da artmasına sebep olacak gibi duruyor.

Aşağıda detaylandıracağımız öneriler sayesinde siz de internetten kolayca dizi izleyebilirsiniz.

1- Online Dizi Film Platformları

Online dizi platformlarının başında dünya devi Netflix geliyor. Netflix’in dünya çapında yaklaşık 160 milyon ücretli abonesi bulunuyor. 2017 yılı ile birlikte Amerika dışından abone sayısı Amerikalı abone sayısını geçmiş durumda.

Netflix üzerinden How I Met Your Mother gibi eski dizileri bulabileceğiniz gibi güncel dizi ve filmleri de izleyebilirsiniz. Üye olduktan sonra ilk 30 gün ücretsiz kullanım hakkı elde ediyorsunuz. Dilerseniz 30 gün bitmeden aboneliğinizi sonlandırıp hiç ücret ödemeden verdiği hizmeti test edebilirsiniz. 30 günün sonunda devam etmek için aylık üyelik ücreti ödemelisiniz. Taahhüt vermenize gerek yok, dilediğiniz zaman üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Yerel platformlardan en bilinenleri BluTv ve PuhuTv. PuhuTv’ye üyelik ücretsiz, izleme sırasında televizyonda olduğu gibi reklamlar karşınıza çıkabiliyor. BluTv ise netflix gibi aylık ücretli üyelik ile hizmet veriyor.

2- Televizyon Servislerinin Online Platformları

Televizyonunuzda Digiturk (Bein) ya da Dsmart kullanıyorsanız bu markaların online platformlarına da erişim sağlayabilirsiniz. Örneğin Bein Connect uygulaması ile hem dizi film hem de maçları izleyebilirsiniz.

İnternetten dizi izlemek için en önemli kriter hızlı internet bağlantısına sahip olmak. Aksi takdirde görüntü kalitesiyle ve videonun zamanında yüklenmesiyle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. O nedenle ilk yapmanız gereken hız testi ile internet bağlantınızın hızını kontrol etmek. Speedcheck ile gecikme, indirme ve yükleme hızlarınızı ayrı ayrı test edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25 Ocak'ta 6,5 ​​milyon CoronaVac dozu bekliyor
Türkiye 25 Ocak'ta 6,5 ​​milyon CoronaVac dozu bekliyor
Korsan saldırısından sonra Türk mürettebatıyla Gabon limanında gemi
Korsan saldırısından sonra Türk mürettebatıyla Gabon limanında gemi