İngiltere'nin en kötü telefon görüşmeleri yapan firmalar

İngiltere'nin en kötü telefon görüşmeleri yapan firmalar

100 milyon sıkıntı çağrısı yapan firma 400.000 £ değerinde para cezası verdi. 100 milyon rahatsız edici görüşmenin ardındaki firmaya 400.000 £ para cezası verildi.

İngiltere'nin en kötü telefon görüşmeleri yapan firmalar
İngiltere'nin en kötü telefon görüşmeleri yapan firmalar Admin
Bu içerik 337 kez okundu.

 

Keurboom Communications Ltd, kaydedilen - otomatik çağrılar olarak da bilinen - 1.000'den fazla kişinin şikayet etmesinin ardından en çok rahatsız edilen çağrıları cezalandırdı.

18 ay boyunca yapılan görüşmeler, trafik kazası talepleri ve ÜFE ile tazminat gibi konularda geniş bir yelpazede yer aldı. Bazı insanlar bazen aynı gün ve gayriresmi saatler boyunca tekrar görüşmeler yaptı. Şirket ayrıca kimliğini sakladı ve insanlara şikâyet etmek daha da zorlaştı.

Keurboom Communications Ltd, gönüllü tasfiye altına girdi.

Yeni bir yasa, yöneticilere bireysel para cezalarından 500.000 £ 'a varan sorumluluk yükleyebilmek için getirildiğinden geliyor.

Telegraph, şirket müdürlerinin para cezasına çarptırılan firmalar için iflas talebinde bulunmasına izin veren ve böylece "ödeme kaçmak" imkânı veren bir kaçamak için yeni bir yasa tasarladı.

Geçen yıl Telgraf, 20 firmanın cezalandırıldığını, 15 firmanın kendisinin iflas ettiğini ya da kendisinin iflas ettiğini beyan ettiğini ve böylece cezanın önüne geçtiğini ortaya koydu.

Halihazırda sadece Bilgi Komisyonu Ofisi tarafından [ICO] £ 500.000 para cezasına çarptırılabilir ancak yeni kurallar uyarınca yöneticiler kişisel olarak aynı miktarda para cezasına çarptırılabilir.

Şirketler, belirli rızaları olması durumunda, yalnızca insanlara otomatik pazarlama çağrıları yapabilir. Keurboom'un rızası yoktu, bu yüzden yasaya aykırıydı.

Bilgi Komisyon Bürosu (ICO) Yürütme Şefi Steve Eckerlsey şunları söyledi: "Keurboom, kurallara saygısızlık gösterdi, 100 milyon çağrıdan birinde alıcı olmak için talihsiz insanlara sıkıntı ve üzülmeye neden oldu.

"Kampanyasının benzeri görülmemiş ölçeği ve Keurboom'un soruşturmamızla işbirliği yapmaması, Bilgi Komiseri tarafından sıkıntılı çağrılar için verilen en büyük para cezasıyla sonuçlandı."

 Soruşturma sırasında ICO, Bedfordshire'daki Dunstable'da tescil edilen şirkete düzenleyici kişiye bilgi vermek için sipariş veren yedi bilgi bildirimi yayınladı.

Buna uyulmadığında Keurboom Communications Ltd ve müdürü Gregory Rudd, geçen Nisan ayında Luton Sulh Ceza Mahkemesine dava açıldı ve cezalandırıldı.

Bay Eckersley şunları söyledi: "Bu çağrılar Keurboom'da olduğu gibi artık durdu, ancak çalışmalarımız yok. Sıkıntılı çağrılar, metinler ve e-postalarla insanların hayatını bozan şirketleri izlemeye devam edeceğiz. "

ICO'nun soruşturmasını takiben, Keurboom Communications Ltd gönüllü olarak tasfiye altına alındı. ICO, para cezasını tasfiye ve tasfiye uygulayıcılarıyla birlikte çalışarak karara bağladığını açıkladı.

Geçen yıl ICO, rahatsız edici pazarlama için 23 şirkete 1.923 milyon £ ihbar eden rahatsız edici çağrıların en yoğun yılını yaşıyordu.

Daha önce kaydedilen sıkıntılı çağrı cezası, Şubat 2016'da, ICO bir lider üretim şirketi olan Prodial'e 46 milyon sıkıntı çağrısı yapmak için 350.000 £ ceza verdi.

Doğrudan Pazarlama Derneği Dış İlişkiler Direktörü Mike Lordan, "Bilgi Komiseri Ofisi'nin tüketicilere yönelik hiçbir şey yapmayan ve meşru endüstriye kötü bir isim vermiş haydut pazarlamacılar aleyhindeki çalışmalarında alkışlıyoruz. Gelecekte haydut pazarlamacılar tüketicileri bu şekilde istismar ederken gerçek bir cezaevinde karşılaşacaklarını ve bunun da etkili bir caydırıcı olacağını umuyoruz "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor