İnce,satırlarda yer almak yerine projeler hakkında konuşmak istediğini söyledi

İnce,satırlarda yer almak yerine projeler hakkında konuşmak istediğini söyledi
İnce,satırlarda yer almak yerine projeler hakkında konuşmak istediğini söyledi Admin
Bu içerik 233 kez okundu.

 

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) başkan adayı Muharrem İnce, tüm adayları bir kelime savaşına girmek yerine projelere odaklanmaya çağırdı.

“Ben bağıran bir başkan olmayacağım. Çocuklarınız okullarda iyi eğitim alacaklar. CHP destekçilerinin çocukları ayrı okullara gitmeyecek. Çocuklarımız devlet okullarında birlikte çalışacaklar. Eğitim sistemini düzelttiğimizde AKP destekçilerinin çocukları da iyi okullara katılacak. Ben altercations içine almak istemiyorum. Projelerimi anlatmak istiyorum. Gelecek hakkında konuşmak istiyorum. Çocuklarını iyi eğitmek istiyorum. Çocuğunuzun iş bulmasını istiyorum. ”Dedi. 13 Mayıs tarihinde Ege'nin Manisa ilçesinde.

“Bütün Türk milletini kucaklamak istiyorum. AKP destekçilerinin başkanlığını yapacağım, sadece seçtiğim CHP destekçileri değil, Allah dilediğini söyledi ”dedi.

İnce ayrıca Türkiye'ye barış getireceğine söz verdi.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi Kanal İstanbul’du, projem barıştı. Bu ülkeye barış gelecek ”dedi.

Kanal İstanbul mega projesi, İstanbul'un Avrupa yakasında, İstanbul'un Avrupa yakasını Marmara adasına dönüştürerek, Karadeniz'den Marmara Denizi'ne giden deniz trafiğini artırmak için İstanbul'un Avrupa yakasında bir kanal kesmeyi hedefliyor.

Türkiye ekonomisinin de endişe verici bir durumda olduğunu söyledi.

“Türkiye ekonomisi alarm zillerini çaldı. Gelişmiş ülkelerde enflasyon oranı yüzde 3 civarındadır, ancak Türkiye'de bu rakam yüzde 11'dir ”dedi.

Günün erken saatlerinde İnce, Manisa’nın Soma ilçesindeki bir mezarlığa, dört yıl önce Türkiye'nin en ölümcül mayın felaketinde öldürülen 301 madene saygı duymak için bir ziyarette bulundu.

Mayın içinde meydana gelen patlamadan sonra 301 mayın çalışanı 13 Mayıs 2014'te karbon monoksit zehirlenmesi ile öldürüldü.

“Kurbanların annelerinin acılarını hafifletmek için yorulmadan çalışacağız. Dört yıl oldu, ama olay hala çözülmedi. Herhangi bir tazminatın olmadığı günahtır. Hükümet her şey için para bulabilir, ancak Soma için para bulamaz mı? İyileşeceğimize söz veriyorum, ekonomik olarak büyüyeceğiz ve parayı adil bir şekilde paylaşacağız ”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİAB'dan TFF Başkanı Nihat Özdemir'e ziyaret
TİAB'dan TFF Başkanı Nihat Özdemir'e ziyaret
Yeni Malatyaspor'un muhtemel rakipleri belli oldu
Yeni Malatyaspor'un muhtemel rakipleri belli oldu