İmplant Tedavisi Hakkında Herşey

İmplant Tedavisi Hakkında Herşey
İmplant Tedavisi Hakkında Herşey Admin
Bu içerik 157 kez okundu.

 

Dental implant, herhangi bir nedenle diş eksikliği olan kişilere uygulanan, insan vücudu ile uyumlu olarak titanyum maddesinden üretilmiş olan ve küçük bir cerrahi operasyonla yerleştirilen yapay diş köküdür. Dental implant, diş çekimi ardından hemen uygulanabileceği gibi, daha önce çekilmiş diş boşluğu olan bölgelere de uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Dental implant kullanımı, uzun ömürlü bir tedavi olduğu için, oldukça büyük bir avantaja sahip bir tedavi yöntemidir. Dental implant uygulanan hastalar, daha rahat çiğneme rahatlığına sahip olurlar. Dental implantlar, daha estetik ve daha doğal bir görünüme sahiptirler. Dental implant tedavilerinin önemli bir avantajı da, yanlardaki sağlam komşu dişlerin kesilmemesidir.

Dental İmplant Kimlere Uygulanabilir?

Dental İmplantın uygulanacağı hastaların, genel olarak sağlık durumunun iyi olması, işlem sırasında lokal anestezi uygulanacağından istenmektedir. Hastanın kemik gelişimini tamamlamış olması ve kemik erimesi olmaması da, uygulama yapılabilmesi için aranan şartlardandır. Diş eti sorunu olan kişilerin, dental implant uygulaması öncesinde, diş eti tedavisi görmesi gerekmektedir. Ayrıca, tedavinin başarılı olabilmesi için, hastanın kemik yapısının bu tedavi için uygun ölçülerde olması önemlidir.

Dental İmplant Nasıl Uygulanır?

Dental implant uygulaması, protez uzmanı ve çene cerrahisinin ortak çalışmasıyla yapılır. Gerekli ön çalışma ve planlamaların ardından, lokal anestezi ile yapılır. Dental implant uygulamasından sonra alt çenede kaynama yaklaşık 2-4 ay, üst çenede kaynama ise yaklaşık 4-6 ayda tamamlanır.  İmplantların çene kemiğine kaynamasından sonra yapılan implant üstü protezler, doğal dişe en yakın yapıyı oluştururlar. İmplant üstü protezler, geleneksel protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma olanağı sağlar. İmplant üstü protezler çok daha estetik bir görünüm sunabilirler. Yine implant tedavisi ile çene kemiği erimelerinin önüne geçilir.

Operasyonun başarılı olması için mutlaka hekiminizin önerilerine kulak vermelisiniz. İşlemin ardından hekimin size vereceği tavsiyeler implantınızın ömrünü de uzatacaktır. Alkol, sigara ve kahve tüketimi implantın başarı oranını oldukça düşürecektir. Yine doğru ve etkili bir ağız bakımı da operasyondan sonra başarıyı artırıp kişinin hayat kalitesini yükseltecektir.

 

Kaynakhttp://www.adadent.com.tr/5n-1k-ile-implant-tedavisi-hakkinda-hersey

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı