İlahi Sanatçısı Sedat Uçanın Resmi Web Sitesi Hizmetinizde

İlahi Sanatçısı Sedat Uçanın Resmi Web Sitesi Hizmetinizde

İlahi Sanatçısı Sedat Uçanın Resmi Web Sitesi Hizmetinizde
İlahi Sanatçısı Sedat Uçanın Resmi Web Sitesi Hizmetinizde Emre
Bu içerik 0 kez okundu.

Sedat Uçan, Erzurum’un İspir İlçesi’ne ait Ardıçlı Köyü’nde dünyaya gelmiş önemli bir ilahi sanatçısıdır. 1975 yılında dünyaya gözlerini açan sanatçı, ilköğrenimini köyünde sürdürmüş, orta öğrenim için ise İspir İlçe merkezine gitmiştir. Burada İmam Hatip Lisesi’ni okuyup bitiren sanatçı, daha sonrasında ise kariyerini ilahi üzerine kurmuştur.

Daha çok küçükken tasavvufa ve ilahi müziklere ilgi duyan Uçan, bu nedenle pek çok çalışmayı takip etmiştir. İlerleyen dönemde beste de yapmaya başlayarak iyiden iyiye bu sanatın içinde yer alan Uçan, ilk bestesi olan Muhammed’in Hürmetine adlı ilahisi ile de belli bir kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Hem yurt içinde, hem de yurt dışında tanınmaya başlayan Sedat Uçan, sanat felsefesini “Sanat Allah içindir” olarak özetler. Bu anlamda pek çok albüm de çıkaran sanatçı, sırası ile şu albümleri sevenlerine armağan etmiştir; Aşk Elinde, Lodos, Söz Verdim Allahım, Gönlümün Sultanı, İlahi Aşkınla, Sevdasına Yandık, Senin Aşkına, Düet, Resulün Ümmetiyiz, Aşk Kervanı, Resulün Gülleri ve Adına Kurbanım Ya Resullah…

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da konser veren ilahi sanatçısı, bu kapsamda Almanya, Fransa, Danimarka, İsviçre, Belçika, Avusturya gibi çok farklı Avrupa ülkelerinde sevenleri ve kitlelerine konserler vermiştir. Ülkemizde de yoğun olarak konser veren sanatçı, toplam 1000’in üzerinde gerçekleştirdiği türlü canlı performansı ile de sevenleriyle buluşmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor