İktidarsızlık Nedir?

Erkeklerin en büyük sorunlarından olan iktidarsızlığın birçok nedeni olabilir. Erektil disfonksiyon olan iktidarsızlık, penisin cinsel birleşme sağlayacak kadar sertleşememesi anlamına gelmektedir.

İktidarsızlık Nedir?
İktidarsızlık Nedir?
Bu içerik 0 kez okundu.

Sertleşme sorunu olarak da bilinen bu problem temel olarak stres, aşırı alkol ve sigara kullanımı, gibi durumlarda geçici olarak görülebilir. Ancak bazı durumlar için kalıcı olabilir. Kalıcı durumlar söz konusu olduğunda birçok psikolojik ve biyolojik etkiden bahsedebiliriz. Psikolojik nedenleri ele alacak olursak;

 • İş nedeniyle yaşanan sıkıntılar,
 • Stres,
 • Partnere güvensizlik,
 • Aşırı alkol ve sigara kullanımı,
 • Cinsel uyum bozuklukları,
 • Sevişirken yarıda kesilme gibi sorunlar iktidarsızlık konusunda geçici sorunlara neden olabilir.

Öncelikle hastanın neden bu sorunu yaşadığı ve geçici mi yoksa kalıcı mı olduğu araştırılır. Ona göre tedavi uygulaması yapılır.

İktidarsızlık Nedenleri Nelerdir?

İktidarsızlık söz konusu olduğunda birçok fiziksel neden bu durumun bu şekilde sonuçlanmasına neden olabilir.

İktidarsız olduğunu düşünen ve partneriyle arasında bir sorun olmamasına rağmen uzun süredir sertleşme sorunu yaşayan kişiler, en az 6 aydır devam eden bir durum söz konusu olduğunda hemen hekime danışmalıdır.

Genelde birçok farklı durum yeterince sertleşme sağlamayacağı penisin yapısal bozuklukları arasında yer almaktadır.

 

 • Atardamarlarda sorun olması durumunda penise giden kan akışının zarar görmesi,
 • Hormon bozuklukları,
 • Şeker hastalığı,
 • Kolesterol,
 • Uyuşturucu kullanımı,
 • Bazı kanser türleri,
 • İlaçların yan etkileri,
 • Damarlarda meydana gelen sorunlar iktidarsızlık nedenleri arasındadır.

Hastada uzun zamandır devam eden bir sertleşme sorunu varsa, bu sorunun en kısa zamanda hekime bildirilmesi gerekmektedir. Hekime bildirilen sorunların çözülmesi için detaylı bir tetkik sonucu problemin nedeni ortaya çıkarılır.

Bazen hastalar bilinçsiz bir şekilde bitkisel içerikli ilaçlar kullanarak daha büyük sorunlara neden olabilirler. Bu nedenle hekime danışılmadan bitkisel bile olsa hiçbir ilaç kullanılmaması gerekir.

İktidarsızlık Tedavileri

İktidarsızlık  bazı durumlar için tedavi edilebilen bir hastalıktır. Vakumlama, iğne, hormon kullanımı ve cerrahi tedavi gibi birçok tedavi yöntemi söz konusudur.

Bu hastalıkların tedavisi için hastanın detaylı bir şekilde araştırma yapması gerekmektedir. İktidarsızlık söz konusu olduğunda tedavi aşama aşama ilerler. Mesela cerrahi müdahalenin geri dönüşü yoktur. Bu nedenle en son tercih edilmesi gerekmektedir. Ancak hastanın durumuna göre tedavi seçeneğinin en basitinden en zoruna doğru belirlenmesi gerekmektedir.

Her tedavi için hastanın kişisel durumu söz konusudur. Hastanın sağlık durumu, sorunun neden kaynaklandığı ve diğer problemler söz konusu olduğunda her hasta için en uygun ve özel şekilde iktidarsızlık tedavisi yapılır.

Kaynak: http://www.iktidarsizlik.info

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort