takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 İhtiyaç Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır? Şartları Nedir?

İhtiyaç Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır? Şartları Nedir?

Kredi veya kredi kartı borcu olanlar için, yeniden yapılandırma dönemi başladı. Kamu bankaları tarafından 72 aya kadar yapılandırma işlemleri yapılıyor.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır? Şartları Nedir?
İhtiyaç Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır? Şartları Nedir? ahmet
Bu içerik 9714 kez okundu.

Kredi veya kredi kartı borcu olanlar için, yeniden yapılandırma dönemi başladı. Kamu bankaları tarafından 72 aya kadar yapılandırma işlemleri yapılıyor. Kredi çekenler ve kredi ödemelerinde zorluk yaşayanlar için, yeniden yapılandırma ile kendi imkanları dahilinde ödeme yapabilecekler. Ayrıca kredi faiz oranlarında da yararlanacakları için, borçlu vatandaşlar yapılandırma ile rahat bir nefes alacak.

Kimler Kredi Borcunu Yapılandırır?

Kredi kartı ve kredi borçlarınız için yeni yapılandırma ile birlikte yüzde 1,20 faiz oranında 60 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Ayrıca bankalarda kredi ödemeleri geciken müşterileri için, yeniden yapılandırma fırsatlarını sunuyor. Yapılandırmanın yanı sıra, ayrıca borcunuza karşılık çeşitli kampanyalardan da yararlanarak, hem daha az faiz oranları ile yeniden kredi çekebiliyor ve hemde vadesini uzatabiliyorsunuz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank iki farklı türde yeniden yapılandırmaya gidiyor. Buna göre %1,10 faiz oranı ile yapılandırmalar da 24 ay, %1,20 faiz oranı ile de 60 aya kadar vade oranı ile yeniden işlem yapılıyor.

Kredi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Haberlerozel.com sitesinden edinilen bilgiye göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kararı üzerine 24/4/2013 tarihinden önce kullanılan kredilerin yeniden yapılandırılması mümkün olacak. Kredi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları ve gelirlerini belgelendirmeleri gerekmektedir. Ayrıca kredi notu da yeniden yapılandırma için önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapılandırma ise sadece belirtilen tarihten önce çekilen ihtiyaç kredilerini kapsamaktadır. Başvuru yapacaklar için, kredi çektikleri bankaya gitmeleri yetecektir. Kimliğiniz ile birlikte, gelirinizi belgelemeniz ve borç durumunuzu da gösteren belgelere sahip olmanız gerekir. Kredi çekerken istenilen belgelerin tamamı, yeniden yapılandırma için de isteniyor.

Kaynak : www.gursesgazetesi.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak