İğne Oyası Havlu Kenarı, Havluya İşlenme Süresi

İğne Oyası Havlu Kenarı, Havluya İşlenme Süresi
İğne Oyası Havlu Kenarı, Havluya İşlenme Süresi Admin
Bu içerik 636 kez okundu.

 

İğne oyası havlu kenarları, diğer oya işlerininde olduğu gibi incelik gerektiren bir iştir. Yeri geldiğinde 1 günde yeri geldiğinde ise 1 haftada işlenebilir işçiliğe ustalığa ve gösterilen özene bağlıdır. Havlu kenarına işlenen iğne oyası havlu kenarı  günümüzde hala yerini korumakta geçmişten günümüze hiç eskimedi ve hala yıllar önceki kadar talep görmektedir .

Bu iğne oyası havlu kenarı işçiliği çoğu zaman emeğinin karşılığını görmemiş hunharca eskitilmiş ve hor kullanılmıştır. Bazı iğe oyası havlu kenarı ise sandıktan özenle çıkartılıp kullanılmaya bile kıyılamayanlardır. Bunlar biraz batıl inanç gibi gelir bizlere özenle işlediği havlu kenarlarını evin bazı köşelerinde saklayan anneannelerimiz, babaannelerimiz yaşları ilerledikçe torunlarının ve çocuklarının çeyizlerine gönül rahatlığıyla koyarlar. Her zaman el ilede işlenmiyor iğne oyası havlu kenarı modelleri artık fabrikalar ve makinalar var onlarda anneannelerimiz , babaannelerimiz gibi özenle defosuz bir biçimde işleyip kullanıcıya sunuyorlar. 

Havlu Kenarında Mucizevi İşçilik

Uzaktan bakıldığında yaldızlı simli iplerle işlenmiş bazı desenleri gördüğünüzde şaşırmayın . Bunlar günümüzün moda trendi haline gelmiş desenlerin havlu kenarına incelikle işlenmiş görüntüsüdür. Artık alınan siparişler kişiye özel olarak alınıyor eskisi gibi çiçeklimi istersin böceklimi ? gibi sorular sorulmuyor. Ne işlememizi istersiniz? diye soruluyor. Buda alıcıyı büyük rahatlığa kavuşturuyor çünkü herkes kafasında canlandırdığı şeyleri evinde dekor olan eşyaların üzerinde görmek isteyebilir. Gençler için havlu kenarı itici bir durum olarak gözükse de hiçte öyle değildir. Dediğimiz gibi artık moda trendi işlemeler bile yapılabiliyor havlu kenarlarına  isim bile yazılıyor renk renk hemde. Sizde ilgi alanınızı biraz havlu kenarı ve oyalara çevirdiğinizde bunların ne kadar üretim harikası dekorlar olduğunu göreceksiniz.

Gençler İçin Çeşitli Havlu Kenarları

Gençler için iğne oyası havlu kenarı oldukça çok çeşidi kapsamakta . Örneğin; her biri farklı renkte uzun şeritler halinde renk renk bir havlunuz olabilir isminizin baş harfleri çeyizinize müstakbel eşinizin baş harfi ile birleştirilerek koyulabilir. Sol anahtarı bazı şekiller anlamlı logolar bunların bir çoğu iğne oyası havlu kenarı üzerine işlenebilir.


Evdeki Baş Köşede Bulunan Hİç Eskimeyen Yerleri

Evimizde fiskos masaları televizyon ünitelerinde bulunan iğne oyası havlu kenarı hepimizi bir 10 20 yıl öteye gittiğimizde duygulandırır. Hep nostaljik düşünmek yerine şimdi geleceğe dönelim . Nasıl olduda 80 lerin modası olan yüksek bel pantolon şuan günümüzde aşırı rağbet gördüyse yakın zamanda da iğne oyası havlu kenarı bu duruma ulaşmış olacak çünkü üretimi durmaksızın devam etmekte ve her geçen gün yenilikler elde edilmekte. iğne oyası havlu kenarı hepimizin evinde en az 3 5 tane görülen, bilinen, tanınan bir dekordur bizde iğne oyası havlu kenarı modellerini yaşatalım ve gelecek nesillere güzel isimlerle analım...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi