Hollandalı Kral Willem-Alexander gizli uçuşları eş pilot olarak açıklıyor

Hollandalı Kral Willem-Alexander gizli uçuşları eş pilot olarak açıklıyor

Hollandalı bir gazeteye verdiği demeçte, 21 yıl boyunca, Hollanda kralı, yolcuları karanlık haldeyken, eş pilot olarak ayda iki kez uçakla gitti.

Hollandalı Kral Willem-Alexander gizli uçuşları eş pilot olarak açıklıyor
Hollandalı Kral Willem-Alexander gizli uçuşları eş pilot olarak açıklıyor Admin
Bu içerik 580 kez okundu.

 

Willem-Alexander 2013'te tahta çıkmış ancak kokpitteki diğer rolü devam etmiştir.
De Telegraaf gazetesine "Uçmayı sadece harika buluyorum" dedi.
Ortak pilot olarak devam etmek istiyor ancak önümüzdeki aylarda Boeing 737'yi nasıl uçuracağını öğrenmek için harcayacak.
Şimdiye kadar Willem-Alexander bir Fokker'in kumanda çubuğunun arkasında çalıştı ve pilot lisansını korumak için kral olmaya başlamadan önce "konuk pilot" olarak göründüğü çoktan biliniyordu.
Açık olmayan olanı, çoğunlukla KLM Kaptan Maarten Putman'la ayda iki kere kral olarak yolcu uçakları eşliğinde pilotluk yapmaktı.
Hollanda hükümeti, geçtiğimiz ay hem hükümet hem de KLM Cityhopper hizmeti için Fokker 70 uçaklarını uçurduğunu ve uçağın bu yıl 737 ile değiştirileceğini söyledi. Cityhopper uçuşları, çoğunlukla onlarca Avrupalı ​​destinasyonda İngiltere, Almanya ve Norveç'te.
Nadiren gemide tanınır
Willem-Alexander bir zamanlar, bir sarayda doğmamış olsaydı, rüyasının Boeing 747 gibi büyük bir yolcu uçağı ile uçması gerekeceğini söyledi; bu nedenle, güncellenmiş uçak için tekrar eğitim planlaması sürpriz olmadı.

De Telegraaf'a, yolcularına hitap ederken adını hiç kullanmadığını ve üniforma ile KLM kapağını giymesi nadiren fark edildiğini söyledi. Bununla birlikte, bazı yolcuların sesini tanıdığını itiraf etti.
"Avantajı, her zaman kaptan ve mürettebat adına yolcuları sıcak karşılıyor" diyerek konuştu. "O zaman adımı vermek zorunda değilim."
Yolcular, kokpit kapısı kilitlendiğinde 2001'de ABD'ye 11 Eylül saldırılarından önce kraliyet tarafından uçtuğunu anlama olasılıkları daha yüksekti. Ancak kabin ile olan ilişkisi artık azdı dedi.
Sadece uçan kraliyet değil
Hollanda kralının uçma isteği, görünüşe göre 2013 yılında kraliçe olarak görevden atılan annesi Beatrix tarafından teşvik edildi. Uzun süredir kraliyet pilotlarının listesi var:

Sorunları yere bırakmak
Röportajda, Kral Willem-Alexander bir ortak pilot olarak gelecekteki umutları hakkında hevesli çıktı.
"Bir gün daha fazla yolcu ve daha fazla mesafeyle başka uçaklara uçmak da güzel görünüyordu ve 737'de eğitimin asıl sebebi buydu" dedi.
Kral, onun için en önemli şeyin ona konsantre olabileceği bir hobi olduğunu ve uçmanın rahatlamanın en büyük yolunun olduğunu açıkladı.
"Bir uçağın, yolcuların ve mürettebatın sen onlardan sorumluyun, sorunlarını senin yerinde alamazsın, bir süre tamamen kapanabilir ve başka bir şeye odaklanabilirsin."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
MHP lideri 14 düzenleme önerdi
MHP lideri 14 düzenleme önerdi