Hızlı Saç Uzatma

Hızlı Saç Uzatma
Hızlı Saç Uzatma Admin
Bu içerik 166 kez okundu.

 

Saç, görsel olarak kişinin özgüvenini artıran önemli noktalardan biridir. Dalgalı, kıvırcık ya da düz, her saç bakımsız olduğu sürece hoş olmayan görüntülere neden olmaktadır. Özellikle kadınlar, erkeklerden daha çok saç bakımı yaptırmakta, saçlarına daha çok özen göstermektedir. Ancak; en önemli şikayet de uzamak bilmeyen saçlardır. Hızlı saç uzatma, herkesin istediği, araştırdığı ve uygulamaya çalıştığı bir etkendir. Peki saçı hızlı bir şekilde uzatmak mümkün mü?

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri


Hızlı Saç Uzatma için alternatif çözümler sunmak elbette mümkündür. Önemli olan ise, bu yöntemlerin düzenli olarak uygulanabilmesidir. Nasıl ki hasta olduğumuzda verilen ilacı bir defa kullandığımızda sonuç alamıyorsak, saç bakımı için de durum böyledir. Kullanılacak olan yöntemler büyük bir sabır ve özenle uygulanmalıdır.

Duşta Soğuk Su İle Saç Yıkama

Yaz ya da kış fark etmeksizin duşta saç için kullanılan son yıkama suyu kesinlikle soğuk olmaldıır. Soğuk su saçın hızlı uzaması için oldukça önemlidir. Sıcak suyun ardından uygulanan soğuk su, kan dolaşımını artırmaktadır.

Düzenli Beslenme

C ve E vitamini saç için oldukça önemlidir. Hızlı saç uzatma için vücudun gerekli vitaminleri alması gerekmektedir. Canlı, gür ve uzun saçlar için her vitaminin günlük ölçüsü hesaplanmalı ve takviyesi yapılmalıdır.

Yastık Kılıfının Temizliği

Her gece derin bir uyku çektiğimiz yatağımız ve yatağımızda kullandığımız nevresimler, vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Özellikle yastık kılıfı saç sağlığı ve saçın uzayabilmesi için yeterince temiz olmalıdır. Pamuk içerikli yastık kılıfları sürtünmeyi artırmakta ve saçların dökülmesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle saç kaybına uğramamak için saten yastık kılıfı kullanmak, saçın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Bu yazıdaki bilgilerin bir kısmı https://www.1ciltbakimi.com/ dan derlenerek hazırlanmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı